У Тернополі лікарі, представники влади та громадськості обговорили проблеми паліативної та хоспісної допомоги

11-12 листопада 2010 року в м. Тернопіль відбувся практичний семінар із надання паліативної та хоспісної допомоги в Україні: “Відкриття Хоспісу в м. Тернопіль. Можливості та перспективи”.

До участі в семінарі було запрошено практикуючих лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, волонтерів, священиків, чиновників з усієї України, які представляли свій досвід та обмінювалися інформацією щодо розвитку паліативної допомоги в різних регіонах країни.

Основним питанням до обговорення було забезпечення знеболення для паліативних пацієнтів, зокрема доопрацювання та внесення змін до наказу №11 МОЗ України “Про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України”; впровадження протоколів знеболення, які б відповідали світовим стандартам та рекомендаціям ВООЗ.

Міністр охорони здоров’я Зіновій Митник зазначив, що можливість отримати кваліфіковану паліативну допомогу в Україні мусить бути в кожному місті та селі, саме тому слід використовувати будь-яку нагоду задля обміну досвідом, навчання медичного персоналу та розвитку паліативної допомоги. Начальник управління аналітичної роботи Державного Комітету з контролю за наркотиками Анатолій Сахно у своєму виступі наголосив на готовності Комітету реформувати та удосконалювати законодавство щодо медичного обігу знеболюючих засобів для паліативних пацієнтів, оскільки це питання є вкрай критичним.

Головував на семінарі міністр охорони здоров’я 2007-2010 рр. Василь Князевич, виступали, зокрема, головний лікар Івано-Франківського Хоспісу Людмила Андріїшин, радник Міністра охорони здоров’я Леся Брацюнь, головний лікар Госпіталю ім. Митрополита Андрія Шептицького Дзвеніслава Чайківські, головний лікар першого хоспісу в Україні в м. Львові Євген Москвяк, представники греко-католицької церкви та представник МФ “Відродження” Ксенія Шаповал.

Під час зустрічі зацікавлених сторін, яка відбулася 12 листопада, було обговорено питання призначення головного позаштатного спеціаліста з паліативної допомоги, створення національної професійної асоціації паліативної допомоги та звернення до Державного Комітету з контролю за наркотиками щодо удосконалення наказу МОЗ №11 України “Про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України”.

Учасники зустрічі вирішили:

  • створити організаційний комітет зі створення асоціації паліативної допомоги та до 20 грудня провести загальні установчі збори;
  • звернутися до міністра охорони здоров’я з проханням призначити головного позаштатного спеціаліста МОЗ із паліативної допомоги;
  • звернутися до Державного Комітету з контролю за наркотиками щодо удосконалення наказу МОЗ №11 України “Про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України” та надати рекомендації та зауваження.

Протокол заключного засідання практичного семінару


Контактна особа: Ксенія Шаповал-Дейнега, координатор компоненту «Паліативна допомога» Міжнародного фонду “Відродження”, shapoval@irf.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: