У Сумах відбулася презентація нових форм роботи у сфері інформування молоді про європейську інтеграцію

Протягом двох днів 9-10 квітня 2010 р. в місті Суми пройшла конференція «Стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію». Вона є підсумковим заходом за проектом, який реалізується громадською організацією «Центр європейських ініціатив» і проходила під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Мета проекту полягає у виробленні стандартів роботи з молоддю в діяльності Центрів європейської інформації шляхом набуття працівниками Центрів практичних навичок та засвоєння інноваційних форм щодо залучення молодіжної аудиторії як однієї з цільових груп проектів, що реалізовуються ЦЄІ.

У конференції взяли участь понад тридцяти учасників з двадцяти областей України – Хмельницького, Рівного, Дніпропетровська, Кременчука (Полтавська область), Херсона, Миколаєва, Одеси, Канева (Черкаська обл.), Харкова, Чернівців, Вінниці, Львова, Рубіжного (Луганська обл.), Добропілля (Донецька обл.), Ямполя (Сумська обл.), Чернігова, Кіровограда, Нової Праги (Кіровоградська обл.), Донецьку та Сум. До участі в заході запрошувалися представники Мережі центрів європейської інформації, громадських організацій, чия діяльність пов’язана з інформуванням молоді про європейську інтеграцію та навчальних закладів.

До роботи конференції долучилися представники тренінгу «Стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію», який проходив у січні цього року, а також новачки, які мали за мету перейняти досвід у роботі з молоддю з тематики європейської інтеграції. Зустріч розпочалася знайомством-грою «сніжний ком». Кожен, окрім свого імені, називав імена та епітети своїх попередників. Як виявилося, така форма знайомства є надзвичайно ефективною, оскільки допомагає не просто швидко запам’ятати одне одного, а й налаштовує на доброзичливу співпрацю. Представники тренерської групи «Діалог» Ярина Боренько (м. Львів) та Андрій Донець (м. Донецьк) запропонували учасникам написати найбільше очікування від даного проекту. Відповіді були майже однозначними – «гарні враження», досвід», «знайомства».

Під час конференції відбулася презентація ініціатив учасників тренінгу, які у своїх групах наголошували на європейському вимірі молодіжних проектів, неформальній освіті молоді тощо. Вони намагалися пропагувати європейські цінності через книгу, фото та кіно. Групи презентували свої проекти для сорока сумських учнів шкіл № 1,№ 9, № 12, № 17, № 25, № 29 – учасників місцевих євроклубів. Школярі відвідували групи «Кіно», «Книжки», «Фото», а потім голосували за той проект, на який вони хотіли б прийти ще і привести із собою друга.

Група «Кіно» пропонувала присутнім фільми на тему «Толерантність та ідентичність». Вони зробили 27 кінопоказів і не збираються зупинятися на досягнутому, адже їх проект користується попитом серед молоді. До цієї групи входили учасники Миколаївського ЦЄІ, Хмельницького ЦЄІ, Чернівецького ЦЄІ, Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб», ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» (м. Канів), Молодіжна організація народних демократів (м. Одеса), Бахчисарайський центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (м. Ялта).

Група «Книжки» у своєму проекті планувала провести шість зустрічей книжкового клубу, на яких знайомили з сучасними українськими та європейськими письменниками, які пропагують у своїх творах європейські цінності. Учасниками групи є Дніпропетровський ЦЄІ з темою «Життя в Європі», Харківський ЦЄІ на тему «Сучасна європейська «жива» література», Чернівецький ЦЄІ з темою «Європейська та національна ідентичність», Херсонський ЦЄІ на тему «Свобода-відповідальність-Анархія», Бахчисарайський центр регіонального розвитку «Топ-Кая» на тему «Європейська ідентичність».

Група «Фото» виступила на тему «Європа у моєму місті: архітектура, сучасність та історична пам’ять». До цієї групи входять учасники Чернівецького ЦЄІ, Вінницького ЦЄІ, Сумського ЦЄІ, Рівненського ЦЄІ, Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру «Європейський клуб».

За результатами дитячого голосування, перше місце посів представник групи «Кіно» Олег Овчаренко (м. Кременчук, Полтавської області), срібна перемога дісталася Володимиру Туці з групи «Книжки» (м. Херсон), а почесне третє місце виборола Валерія Руссу у групі «Фото» (м. Чернівці). Переможці отримали призи від школярів, зроблені власноруч.

Учасники конференції мали змогу не лише брати участь в тематичних майстернях, а й обговорювати результати своєї діяльності, виробляючи стандарти роботи з молоддю в сфері інформування про європейську інтеграцію. В основу стандартів лягла неформальна освіта, цікавість, інформативність, «живе» спілкування, повага, вивчення потреб, пізнання європейських цінностей, дискусія, вільне висловлювання, толерантність, політична незаангажованість, інтерактивність тощо. Усі стандарти були затверджені учасниками конференції, які будуть надруковані в брошурі, яка вийде у травні 2010 року. Брошура міститиме приклади проектів, історії успіху, рекомендації та стандарти.

* * *

«Центр європейських ініціатив» – це громадська неприбуткова організація, метою діяльності якої є сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні шляхом провадження освітньої та інформаційно-просвітницької діяльності.

Веб-сайт: www.eu.sumy.ua

Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 22 центри, які створені за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р. Центри європейської інформації функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек у співпраці з громадськими організаціями. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Портал Мережі центрів європейської інформації України – http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com.

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив.

Сайт: w.irf.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: