У Сумах хочуть ухвалити генплан без консультацій із громадськістю

У Сумах відбувся круглий стіл “Генеральний план міста – реалії та перспективи ухвалення життєво важливого документу обласного центру”

3 жовтня в Сумах відбувся круглий стіл “Генеральний план міста – реалії та перспективи ухвалення життєво важливого документу обласного центру”. Захід організував Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) спільно з Громадським бюро “Правозахист” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час обговорення начальник управління містобудування й архітектури Сумської обладміністрації Олег Павленко відзначив, що, на його думку, Сумська міськрада робить усе, щоб тихо та швидко, без належного обговорення, затвердити Генеральний план міста. “Нещодавно Генеральний план пройшов один із етапів – затвердження історико-опорного плану. Його тихо, не обговорюючи з громадськістю та відповідними спеціалістами, звозили до Міністерства культури, де його затвердили”, – розповів посадовець.

Він висловив занепокоєння тим, що в Сумах активно розбудовують центр міста, спотворюючи історичне обличчя обласного центру. Крім того, через те що Суми не розширюються, збільшується щільність забудови. “Ми, сумчани, повинні відстояти те, що залишили нам пращури”, – вважає Олег Павленко.

Зі свого боку, колишній головний архітектор Сум Микола Ільченко наголосив, що головна причина хаотичної забудови міста – відсутність юридичної відповідальності за порушення Генерального плану. “Починаючи з 90-х років, у Сумах будують без Генерального плану. Цей документ ігнорують, і ніхто не несе за це персональної відповідальності. За 20 років жодного об’єкту в місті не збудували згідно з Генпланом!” – зауважив він.

Також під час круглого столу голова СЦГІ Володимир Щербаченко презентував книжку “Як міській громаді приручити Левіафана: організація та проведення громадського обговорення генерального плану міста”. Це видання покликано допомогти містянам захистити громадські інтереси при ухваленні основного містобудівного документу.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: