«У ситуації розколу країни, культурницькі проекти здатні її об’єднати», – Євген Бистрицький

18 травня у Дніпрі Міжнародний фонд «Відродження» організував форум «Культурна дипломатія: творимо Нову Україну», де зібрав близько 60 активістів, які раніше реалізовували культурницькі проекти в різних містах України, щоб обговорити перспективи об’єднання їхніх зусиль.

18 травня у Дніпрі Міжнародний фонд «Відродження» організував форум «Культурна дипломатія: творимо Нову Україну», де зібрав близько 60 активістів, які раніше реалізовували культурницькі проекти в різних містах України, щоб обговорити перспективи об’єднання їхніх зусиль.

Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проекти, які сприяють синергії та співпраці культурницьких ініціатив, трансформації окремих акцій «культурної дипломатії» у системну роботу з громадами. Проекти-переможці конкурсу «Культурна дипломатія заради діалогу», які підтримує Фонд у 2017 році, – це громадські ініціативи, які співпрацюватимуть з різними регіонами України, сприятимуть діалогу та порозумінню у суспільстві.

«Дипломатія передбачає спілкування з представниками інших країн. Проте зараз ми перебуваємо в ситуації розколу країни, відтак актуальною стає дипломатія всередині країни. З 2014 року волонтери допомагали ветеранам АТО і переселенцям, а зараз постала необхідність культурного волонтерства. Тому Фонд підтримує культурницькі ініціативи, які здатні об’єднати країну», – підкреслив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

Форум у Дніпріскладався з трьох тематичних дискусій:

  1. Культурна дипломатія як можливість об’єднання розділеної країни.
  2. Культурна дипломатія в дії: менеджмент проектів, управління інституціями, залучення ресурсів.
  3. Культурницькі ініціативи і залучення громад.

В умовах збройної агресії Російської Федерації на сході України та анексії Криму, українське суспільство згуртувало свої зусилля, щоб залучити громади звільнених територій та громад, що межують з лінією вогню, до загальнонаціонального культурного життя.  

За час, що минув від початку неоголошеної війни на сході України, митці, освітяни, громадські діячі та представники бізнесу організували чимало культурницьких заходів у громадах, які зазнали впливу збройного конфлікту. У Донецькій та Луганській областях завдяки зусиллям волонтерів і підтримці донорських організацій, небайдужих громадян та бізнесу, розвиваються урбаністичні ініціативи та публічні простори.

Культурницькі ініціативи здатні подолати конфлікти та сприяти відкритому діалогу між різними громадами щодо універсальних цінностей та прав людини. Особливо важливим на даному етапі залучати до такого діалогу митців, діячів культури та інтелектуалів із контрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей, а також із прикордонних, поліетнічних регіонів – Закарпатської, Чернівецької, Одеської, Херсонської областей.

Коментарі учасників Форуму:


Для додаткових коментарів щодо проектів Громадської ініціативи нової України Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутися до її директора Cтаніслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: