У школах Вознесенська планують запроваджувати стандарт енергоефективності “пасивна будівля”

За словами фахівців, через відсутність технологій енергозбереження у школах виникають несприятливі умови для учасників навчального процесу

Через відсутність технологій енергозбереження у школах виникають несприятливі умови для учасників навчального процесу. Про це 15 березня у Вознесенську заявили учасники круглого столу, який провела ВБО “Глобальна синергія” спільно з Фондом громади Вознесенська за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти пропонують упроваджувати у школах стандарт “пасивної будівлі”, затверджений у країнах ЄС.

Представники ВБО “Глобальна синергія” пояснили, що “пасивна будівля” – це школа, у якій створено комфортні умови для навчання дітей, яка одночасно є економічною та мінімально шкодить довкіллю.

Леонід Фірсов, експерт проекту, наголосив: “Через брак знань, чітких вимог до запровадження енергоефективних та енергозберігальних заходів у шкільних будівлях створюються небезпечні умови для перебування учасників навчального процесу, про що не задумуються ні виконавці, ні представники місцевої влади, ні батьки, що нерідко фінансують подібні заходи з повною впевненістю, що допомагають школі й покращують умови навчання своїх дітей. Саме тому запровадження стандарту “пасивної будівлі” на часі й матиме комплексний вплив як на енергоспоживання, так і інтегральне покращення умов навчання у школі”.

Вікторія Бальцер, керівник Фонду громади Вознесенська, зауважила: “Стандарт “пасивної будівлі”, який ми обговорювали, – це створення найкомфортніших умов за всіма можливими енергоємними параметрами для перебування дітей і найголовніше – з суттєвою економією коштів і енергоресурсів і гарантією безпеки здоров’я школярів”.

Зі свого боку, Сергій Аверков, директор ВМГО “Агенство економічного розвитку м. Вознесенська”, відзначив, що є нагальна необхідність у створенні, підтримці й розвитку доступних і ефективних механізмів сталого фінансування проектів із підвищення енергоефективності бюджетних установ. “В Україні як інноваційний підхід доцільно використати механізми револьверного фінансування, розширивши практику підтримки енергозберігальних проектів у житловому секторі на бюджетні установи. Такий підхід має бути успішним, оскільки, крім заощадження коштів місцевого бюджету, ми забезпечимо підвищення комфортності наших шкіл. Такі проекти життєво необхідні громадам”.

Заступник міського голови Віталій Луков висловив підтримку громадським ініціативам із боку місцевої влади, оскільки це дозволить забезпечити належні навчальні умови, покращити стан здоров’я дітей і зекономити значні бюджетні кошти на утриманні шкільних будівель. Окрім того, за його словами, дружня до довкілля школа – це виховання молодого покоління з новими поняттями енергозбереження й позитивного внеску в охорону довкілля.

За підсумками засідання було вирішено створити на базі Фонду громади Вознесенська робочу групу для запровадження принципів і норм стандарту “пасивної будівлі” в освітніх закладах міста.

Контакти:
ВБО “Глобальна синергія”
(044) 465 64 41
globalsynergyfoundation@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: