У школах пропонують системно запроваджувати медіацію

На думку фахівців, запровадження медіації в освітніх закладах сприятиме формуванню безконфліктного середовища не тільки у школах, а й загалом у громадах

Запровадження медіації в освітніх закладах сприятиме формуванню безконфліктного середовища не тільки у школах, а й загалом у громадах. Про це заявили учасники координаційної зустрічі, яка відбулася 21 лютого в селищі Дворічна (Харківська область). Захід провів Фонд сільських громад Дворічанщини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У зустрічі взяли участь освітяни, представники НУО та влади Дворічанського району Харківської області та Білозерського району Херсонської області.

Під час заходу Людмила Ковтун, координаторка Центру правової інформації та консультацій у Дворічній, зауважила: “Наразі дуже важливо вчитися вирішувати конфлікти мирним шляхом, а починати треба з дитячого віку, зі школи. Перш ніж взятися за впровадження медіації у Дворічанському районі, ми вивчили досвід багатьох новаторів – передусім із міста Пирятин Полтавської області, міста Жмеринка Вінницької області, які змогли поширити відновні практики у значній частині навчальних закладів Полтавської, Вінницької областей та інших регіонів України”.

Зі свого боку, Олександр Шахов, заступник голови Дворічанської райадміністрації, відзначив: “Попереду багато труднощів, але вони не лякають нас. Насправді неможливо швидко повністю змінити філософське підґрунтя такого складного явища, як “навчально-виховний процес”, який століттями базувався на дисциплінарному підході до вирішення конфліктів”.

Вікторія Незбай, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Білозерської РДА, розповіла: “Серед інноваційних профілактичних методів, рекомендованих Міністерством освіти й науки України, є навчання учнів навичок вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом за допомогою медіаторів (посередників) шляхом створення в навчальних закладах шкільних служб порозуміння для формування у школярів навичок співпраці”.

Рожковська Анастасія, вчителька інформатики в Білозерській школі №2, наголосила: “Я вважаю, що в усіх школах України слід упроваджувати відновні практики – такі, як медіація однолітків”.

Надія Квадріціус, вчителька школи села Станіслав на Херсонщині, сказала: “Медіація – це місток, який дуже часто потрібен для того, щоб подолати конфлікти мирним шляхом і задовольнити потреби обох сторін. Хочеться сподіватися, що учні та майбутні покоління навчаться вирішувати все мирно”.

Контакти:
Фонд сільських громад Дворічанщини
(05750) 77 946
dvorich@ya.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: