У ромських громадах України працюватимуть медичні посередники

Ромський жіночий фонд “Чіріклі” розпочинає проект “Покращення ситуації здоров'я ромів в Україні через впровадження програми ромських медичних посередників”

Ромський жіночий фонд “Чіріклі” розпочинає проект “Покращення ситуації здоров’я ромів в Україні через впровадження програми ромських медичних посередників”. Проект підтримують програма “Рома України” Міжнародного фонду “Відродження” та Фонд “Розвиток України”.

Завдання проекту:
• покращити доступ ромського населення до медичних послуг для протидії туберкульозу й іншим соціально небезпечним захворюванням через впровадження програми ромських медичних медіаторів (посередників);
• покращити обізнаність ромів України про систему охорони здоров’я, можливості лікування від туберкульозу;
• створити систему перенаправлення між неурядовими організаціями та медичними й соціальними закладами;
• підвищити увагу медичних закладів і НУО до специфічних потреб ромів у сфері охорони здоров’я, посилити діалог між ромами та працівниками медичних закладів;
• запропонувати ромським громадам і державним структурам послугу посередництва.

Медичний медіатор (посередник) – особа, яка сприяє порозумінню між двома сторонами. Щоб бути ромським посередником, людина повинна мати навички спілкування та вміти викликати визнання й повагу як членів суспільства, так і представників місцевої влади. Вона передає членам суспільства необхідну інформацію стосовно того, як працює медична система, інформує про важливість профілактики захворювань.

Експерти наголошують, що головна причина поганого здоров’я ромського населення пов’язана з відсутністю медичних обстежень, лікування, традиційною недовірою до лікарів-неромів. Лікарі й місцеві клініки часто не хочуть приймати ромів, оскільки ті не мають грошей, хорошого одягу й не завжди мешкають у нормальних санітарних умовах. У деяких дуже традиційних громадах жінкам не дозволяють ходити до гінеколога або виходити за межі табору без супроводу чоловіка. Мова – інший важливий бар’єр для деяких ромів.

Ромський жіночий фонд “Чіріклі”
Зола Кондур
(044) 257 19 29
kondurzola@yahoo.com

***

Мета програми “Рома України” – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: