У Полтаві відбувся чотириденний урбан-фестиваль “Майстерня міста”

З 22 по 25 вересня у Полтаві провели фестиваль про сучасне місто та його суспільство "Майстерня міста". У рамках "Майстерні" було проведено більше 40 заходів (презентації, лекції, обговорення, заходи для дітей, кінопокази та ін.), які відвідали більш ніж 3 000 мешканців міста. На фестивалі не лише обговорювали питання розвитку міста та підіймали актуальні проблеми Полтави, але й переймали досвід колег з інших українських міст, що успішно розвиваються (Львів, Івано-Франківськ).

З 22 по 25 вересня у Полтаві провели фестиваль про сучасне місто та його суспільство “Майстерня міста”. У рамках “Майстерні” було проведено більше 40 заходів (презентації, лекції, обговорення, заходи для дітей, кінопокази та ін.), які відвідали більш ніж 3 000 мешканців міста. На фестивалі не лише обговорювали питання розвитку міста та підіймали актуальні проблеми Полтави, але й переймали досвід колег з інших українських міст, що успішно розвиваються (Львів, Івано-Франківськ). 

Перша полтавська “Майстерня міста” відбулась на ділянці поруч з Музичним училищем (вул. Соборності, 11). Саме там на початку вересня у рамках проекту “Твій простір”* (реалізацією якого займається ГО “Сіті Лаб” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”) була облаштована відкрита сцена для проведення заходів. Поки що “Майстерня міста” стала наймасштабнішим заходом, що відбувся у цьому просторі. Метою проекту є об’єднання місцевої громади та створення майданчику для вільного самовираження та спілкування. 

В рамках “Майстерні” громадська організація “Сіті Лаб” організувала кілька дискусій на актуальні теми розвитку Полтави. Однією із тем публічних обговорень було “Майбутнє Кадетського корпусу”. Захід передбачався як відкритий публічний діалог громадськості, яка переймається питаннями реновації Кадетського корпусу та представників міської ради. На початку зустрічі представники громадських організацій та рухів за збереження Кадетського корпусу представили своє бачення майбутнього цієї будівлі, яка є пам’яткою архітектури національного значення, а представники Полтавської міської ради погодились із тим, що необхідно шукати інвесторів, які б могли вкласти кошти у відновлення будівлі, адже це дуже вартісний проект. Власне, саме цим наразі і займається нещодавно створена при Міськраді комунальна організація “Інститут розвитку міста”, про що повідомив всім присутнім її керівник, Юрій Левченко. 

Наступного дня відбулась дискусія щодо благоустрою набережної річки Ворскла. На захід також було запрошено місцевих депутатів, представників КП “Декоративні культури”, яке має опікуватись Прирічним парком. Архітектори з ГО “Сіті Лаб” представили своє бачення розвитку Прирічного парку, а також звернули увагу громади на те, що уже є розроблений детальний план території (ДПТ) першого пляжу, виконаний на замовлення приватного інвестора. Отже, скоро там може початися будівництво нових об’єктів. На наступну сесію Міської ради винесене питання про створення Тимчасової депутатської комісії з питань благоустрою Прирічного парку, яка б займалась організацією подальших дій щодо благоустрою набережної. Присутні мешканці з прилеглих до Ворскли мікрорайонів (Левада) висловлювали своє бачення розвитку цієї території, наголошували на тому, що ця рекреаційна зона є дуже популярною серед мешканців Левади та Подолу, попри те, що наразі там не облаштовано ніякої інфраструктури. 

Пізнавальною також була лекція-презентація від Ганни Бондар (екс в.о. Головного архітектора Києва, нині — заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА), що відбулась у суботу як частина дискусії про просторовий розвиток міста та сучасний урбанізм. Пані Бондар провела присутнім невеличкий лікнеп щодо формального та неформального містопланування, розповіла про сучасні виклики для міст України (на прикладі Києва), а “сітілабівці” озвучили існуючі проблеми забудови Полтави. Зокрема, у своїх презентації вони показали детальні плани територій забудови Артскладів та 57 мікрорайону (“Лазурний”, що частково зачіпає  рекреаційну зони на Ставках). На жаль, із представників міської влади на захід ніхто не прийшов, а дискусія із присутнім колишнім Головним архітектором міста Полтави Вадімом Вадімовим вийшла неконструктивною. 

Окрім презентацій та лекцій на теми актуальних проблем міста, за чотири дні фестивалю відбулось чимало заходів для дітей, підіймались проблеми та питання бар’єрного середовища, пішохідного простору, велоінфраструктури, громадського транспорту, озеленення міста, альтернативних джерел енергії та екології у побуті, ОСББ та багато іншого. Такий формат спілкування та взаємодії міської влади та громади у Полтаві відбувся вперше і, зважаючи на кількість відвідувачів заходів, є доволі актуальним для громади міста. Організатори “Майстерні” — Німецьке бюро міжнародного співробітництва (GIZ) та КО “Інститут розвитку міста” — обіцяють повторити захід наступного року. 

*Проект “Твій простір: ревіталізація неактивного громадського простору силами громади міста Полтави” реалізовується ГО “Сіті Лаб” у рамках програми “Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: