У Полтаві обговорюють стимулюючі бюджетні механізми максимального охоплення лікуванням хворих на туберкульоз

29 червня 2010 року у Полтаві в актовій залі Головного управління охорони здоров’я у Полтавській області відбувся круглий стіл «Бюджетний моніторинг та стимулюючі бюджетні механізми максимального охоплення лікуванням хворих на туберкульоз» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В обговорені взяли участь начальник Головного управління охорони здоров’я у Полтавській області Віктор Лисак, головний фтизіатр області Володимир Печериця, керівник обласного товариства Червоного хреста Ірина Плюсніна, сервісні громадські організації, ЗМІ.

Круглий стіл став заключним етапом піврічної роботи експертів із моніторингу протитуберкульозних програм та протитуберкульозної служби Полтавської області над підвищенням ефективності використання бюджетних ресурсів програми боротьби з туберкульозом.

У ході обговорення керівник проектів Полтавського агентства розвитку територій Вадим Штефан ознайомив присутніх із загальними принципами бюджетного моніторингу протитуберкульозних програм, його необхідністю для громадськості та можливостей використання бюджетного моніторингу як дієвого інструменту зміни політики.

Експерт із питань моніторингу та програмно-цільового бюджетування Анжеліка Саідова представила проект обласної програми з соціального стимулювання до повного лікування хворих на туберкульоз. Окремо було обговорено показники виконання цієї програми. Ухвалення рішення про фінансування програми з боку Полтавської обласної ради дозволить досягти наступних результатів: економія бюджетних коштів за рахунок впровадження ефективної системи лікування під контролем (приблизно у 5 разів), зниження відривів від лікування у 2 рази (дозволить знизити витрати бюджету на лікування хіміорезистентних форм туберкульозу), збільшити охоплення якісним лікуванням хворих на туберкульоз як соціально вразливих верств, так і соціально адаптованих.

Розробка та впровадження обласної програми з соціального стимулювання до повного лікування хворих на туберкульоз сприятиме запровадженню у Полтавській області сучасних світових підходів до лікування цієї хвороби.

Представлений проект програми передбачає державно-громадське партнерство у забезпеченні послуг із лікування хворих на туберкульоз. Передбачається, що у виконанні програми будуть задіяні полтавські громадські організації «Світло надії», БФ «Громадське здоров’я», «Товариство червоного хреста», обласна протитуберкульозна служба та Полтавська ОДА.

Результатом круглого столу стало схвалення концепції та рішення про створення робочої групи з розробки та впровадження системи стимулювання лікування хворих на туберкульоз.

Полтавське агентство розвитку територій у співпраці із Полтавським Обласним тубдиспансером, Полтавським обласним центром здоров’я та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»(Україна), Програми «Громадське здоров’я» Інституту Відкритого Суспільства (США), експертного супроводу Фонду «Кураціо» (Грузія) здійснює проект із розробки системи бюджетного моніторингу протитуберкульозних програм у Полтавській області.

Мета проекту – знизити рівень відривів від лікування у пацієнтів, віднайти ефективні бюджетні механізми формування у пацієнтів стійких стимулів до лікування. Підвищити прихильність до лікування, попередити розвиток мультирезистентних форм туберкульозу.

Контакти організації-виконавця проекту: Полтавське агентство розвитку територій, м. Полтава, вул. Пушкіна, 115 кім. 28, тел. (0532)560946.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: