У миколаївській мерії створюють зону Wi-Fi

У міськвиконкомі Миколаєва відбулося перше засідання оновленої робочої групи з впровадження технологій електронного управління, електронної демократії та системи управління якістю адміністративних послуг в органах місцевого самоврядування Миколаєва за міжнародним стандартом ISO 9001:2008. Програму "Комплексний розвиток електронного управління й електронної демократії в м. Миколаєві на період до 2015 року", яку 24 червня 2010 року прийняла Миколаївська міськрада, було розроблено за підтримки програми "Посилення впливу громадянського суспільства" Міжнародного фонду "Відродження".

У міськвиконкомі Миколаєва відбулося перше засідання оновленої робочої групи з впровадження технологій електронного управління, електронної демократії та системи управління якістю адміністративних послуг в органах місцевого самоврядування за міжнародним стандартом ISO 9001:2008. Програму “Комплексний розвиток електронного управління й електронної демократії в м. Миколаєві на період до 2015 року”, яку 24 червня 2010 року прийняла Миколаївська міськрада, було розроблено за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Для її виконання міськрада на 2011 рік виділила 1 млн. грн. Ще близько 560 тис. грн. зібрав Фонд розвитку міста Миколаєва.

Депутат міськради Володимир Худяков підкреслив, що впровадження елементів електронного управління дозволяє істотно скоротити паперовий документообіг, оптимізувати систему управління містом, підвищити її прозорість і зручність використання інформації. Також, за його словами, сертифікація адмінпослуг за стандартами ISO дозволяє забезпечити універсальність, зрозумілість і доступність міської влади для громадян і підприємців.

На думку Володимира Худякова, для початку треба забезпечити зону Wi-Fi у будівлі міськвиконкому, онлайн-трансляцію сесій міськради та громадських слухань, обладнати сесійний зал міськради персоніфікованою системою електронного голосування, впроваджувати безпаперові технології підготовки до сесій. У віддаленій перспективі передбачено впровадження системи електронного управління в медицині й освіті.

За словами керівника Фонду розвитку міста Миколаєва Михайла Золотухіна, один із перших кроків програми – формування техзавдання, а також стажування миколаївських фахівців у містах, де активно розвиваються електронна демократія й електронне управління. Також, на його думку, потрібно буде змінювати посадові інструкції чиновників, формувати графік навчання персоналу тощо.

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: