У миколаївських бібліотеках відкрито інтерактивні точки доступу до електронного документообігу

У п'яти бібліотеках Централізованої бібліотечної системи для дорослих (ЦБС) Миколаєва відбулося відкриття чотирьох інтерактивних точок доступу громадян до місцевого електронного документообігу

29-30 березня в п’яти бібліотеках Централізованої бібліотечної системи для дорослих (ЦБС) Миколаєва відбулося відкриття чотирьох інтерактивних точок доступу громадян до місцевого електронного документообігу. Відповідну ініціативу втілює Фонд розвитку міста Миколаєва за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” та міської ради.

Загалом у бібліотеках міста до кінця весни буде відкрито 18 точок доступу (в усіх районах міста), які отримають назву “Центри обслуговування громадян”. Центри надаватимуть комплекс Інтернет-послуг, за допомогою яких будь-який відвідувач зможе отримати доступ до офіційної інформації місцевого самоврядування, здійснювати електронне спілкування з владою та навчатися комп’ютерної грамоти. Надалі з розширенням електронного документообігу перелік послуг буде розширено, і тоді громадяни зможуть здійснювати операції в режимі онлайн (оплата штрафів, замовлення паспортів, продовження ліцензій і патентів, оплата комунальних послуг тощо).

Центр обслуговування громадян у бібліотеці – це куточок із комп’ютерами, підключеними до Інтернету, і необхідним набором оргтехніки, за допомогою якої відвідувач може відсканувати чи роздрукувати необхідний документ, лист і т.д.

Крім того, на першому поверсі будівлі міськвиконкому невдовзі запрацює Центр адміністративних послуг. Він візьме на себе й функції нинішнього Єдиного дозвільного центру. В результаті будь-який відвідувач мерії зможе подати свої звернення й отримати необхідні послуги в єдиному місці.

Голова правління Фонду розвитку міста Миколаєва Михайло Золотухін і менеджер програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” Діана Зубко наголосили, що їхні структури готові продовжувати матеріальну й організаційну підтримку електронного урядування й електронної демократії, але за двох умов: наявність політичної волі міської влади на реалізацію програми та співфінансування з місцевого бюджету. При цьому фонд готовий давати на реалізацію програми навіть більшу частину коштів, ніж бюджет. Тому питання подальшого фінансування програми слід вирішувати депутатам міськради.

Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: