У Миколаєві презентовано бібліотеку газети “День”

У Миколаєві відбулася читацька конференція “Жива книга”: провідний досвід власної бібліотеки газети “День”

17 листопада в Миколаєві відбулася читацька конференція “Жива книга”: провідний досвід власної бібліотеки газети “День”. Захід організували Центр європейської інформації в Миколаєві, Коледж преси й телебачення та Чорноморський державний університет імені Петра Могили в межах проекту “Проведення серії відеозустрічей із представниками країн ЄС із питань освітніх обмінів, економічного та соціального розвитку” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час конференції відбулася зустріч із головним редактором Всеукраїнської газети “День” Ларисою Івшиною. Вона розповіла про власну бібліотеку газети – “Україна Incognita”.

“Щоб презентувати Україну світові, її потрібно знати. Якщо ми не хочемо перетворити країну на кладовище старих автомобілів, ми маємо набирати свою ідентичність у зрілій формі, як, наприклад, знати про Острозьку академію як одну з найстаріших у Європі”, – підкреслила головний редактор “Дня”.

“Як можна об’єднувати країну, яка сама себе не знає? Перш ніж об’єднувати країну, спочатку її потрібно зрозуміти. На наш погляд, український парламент має здати екзамен на знання української історії”, – сказала вона.

“Можна створити сімейний альбом України, тобто альбом історії українських родин певного регіону. Історія ближня: потрібно встигнути її взяти, поки є її носії. І запрошую співпрацювати в цій сфері. Нам потрібно зрозуміти, наскільки Україна ще Incognita”, – додала Лариса Івшина.

“Коли ми створили бібліотеку, зрозуміли, що надто мало знаємо, не знаємо історії так, як ми могли би її доповнити. Академія педагогічних наук схвалила наші книги, а Міністерство освіти й науки України надало гриф “Для використання у навчальному процесі”, – розповіла вона.

У своєму виступі головний редактор “Дня” зачепила й тему євроінтеграції та збереження національної ідентичності: “Коли ми кажемо про європейську спільноту, то розуміємо, що народи там почуваються більш захищеними, бо ніхто їх не асимілює насильно. Ось приклад Франції: вона вводить певні запобіжники, щоб захистити свій національний продукт. Є європейська співдружність, але кожен має свою індивідуальність”.

Центр європейської інформації в Миколаєві
Тетяна Голубєва, 050 493 22 04, holtatal@yandex.ru
Наталія Моісеєва, (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: