У Львові відбувся семінар із прав людини у сфері охорони здоров’я

13-14 березня у Львові відбувався семінар “Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації та правозастосування”

13-14 березня у Львові відбувався семінар “Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації та правозастосування”. Захід провела ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” спільно з Міністерством охорони здоров’я за сприяння програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Змістове наповнення семінару було розроблено на основі практичного посібника “Права людини у сфері охорони здоров’я” (Берн І., Езер Т., Коен Дж., Оверал Дж., Сенюта І. Права людини у сфері охорони здоров’я: практичний посібник / За наук. ред. І. Сенюти. – Львів: Видавництво ЛОБФ “Медицина і право”, 2012. – 552 с.).

Учасниками семінару були представники Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Одеської та Волинської областей – керівники відділів / департаментів / управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, головні лікарі, заступники головних лікарів, юристи управлінь охорони здоров’я.

Президент ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” Ірина Сенюта презентувала практичний посібник “Права людини у сфері охорони здоров’я”, підготований за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” та Фундацій Відкритого Суспільства. Експерт окреслила коло прав та обов’язків, які мають пацієнти згідно з законодавством України, проілюструвала нормативно-доктринальний матеріал випадками з практики, надала практичні рекомендації учасникам.

Доцент Зіновій Гладун висвітлив особливості законодавчого забезпечення системи охорони здоров’я України. Айгуль Муканова, директор Української фундації правової допомоги, розповіла про практику Європейського суду з прав людини у сфері охорони здоров’я.

Доцент Оксана Кашинцева розповіла учасникам семінару про біоетичні засади медичної практики. Численні запитання в учасників викликала доповідь, присвячена нормативному закріпленню правового статусу медпрацівників. Її підготував директор юридичної фірми “Полакр”, Центр медичного права в АРК Михайло Бєлкін.

Заступник начальника Управління охорони здоров’я Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Наталія Літвінська висвітлила правовий статус клініко-експертних комісій, що здійснюють контроль якості медичної допомоги.

Для закріплення теоретичної інформації в межах тренінгу було проведено практичні заняття з використанням інтерактивних методик.

Контакти:
ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”
(032) 23 55 476
prlawlab@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: