У Львові приходить акція “С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини”

У Львові відбулася прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначатимуть 28 липня

25 липня у Львові відбулася прес-конференція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначатимуть 28 липня. Захід пройшов у межах акції “С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини”, яку проводять ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”, управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та БФ “САЛЮС” за підтримки програми “Громадське здоров я” Міжнародного фонду “Відродження” та МБФ “Міжнародний альянс із ВІЛ/СНІД в Україні”.

Керівник управління охорони здоров’я Володимир Зуб поінформував, що у світі понад 140 млн. людей інфіковано вірусом гепатиту С, який може призвести до цирозу й раку печінки (за даними ВООЗ, 57% випадків цирозу печінки та 78% випадків первинного раку печінки зумовлено вірусами гепатитів В і С). Згідно з прогнозами, у наступні 20-30 років світовою загрозою для здоров’я буде не ВІЛ/СНІД, як вважалося раніше, а віруси гепатиту, передусім гепатиту С. Кожен 12-й мешканець планети інфікований гепатитом В чи С. Сьогодні вчені констатують пандемію гепатиту С, яка за своїми масштабами в 5 разів перевищує поширення ВІЛ-інфекції. Близько 350 млн. людей – хронічні носії вірусу гепатиту В, близько 200 млн. інфіковано гепатитом С.

Леся Королюк, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я, застерегла, що більшість осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, не здогадуються про своє захворювання, оскільки у 80% пацієнтів гострий період захворювання минає без симптомів, переходячи з часом у хронічне захворювання за умови відсутності лікування. Пірсинг, татуаж, манікюр, педикюр, стоматологічні послуги, інші медичні втручання, пов’язані з ін’єкціями та переливанням крові, ін’єкційне споживання наркотиків тощо – це перелік можливих шляхів інфікування.

Леся Королюк наголосила й на вартості лікування від гепатиту С, яка становить від 60 до 120 тис. грн. без урахування діагностичних заходів і лікування побічних дій препаратів. При цьому що швидше в пацієнта діагностують захворювання й розпочнуть лікування, то більше шансів у інфікованої гепатитом С особи на одужання (досягнення стійкої ремісії).

Ірина Сенюта, президент ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”, розповіла про акцію “С – наша спільна справа в боротьбі за життя Людини”, що стартувала в місті 23 липня та триватиме до кінця серпня. Метою акції є привернення уваги населення до проблематики гепатиту С шляхом розміщення білбордів, поширення інформаційних матеріалів (постерів, наклейок, буклетів), проведення безоплатного тестування для діагностики гепатиту С, надання медико-правових консультацій населенню.

У межах акції заплановано дві лекції, присвячені гепатиту С (клінічні аспекти, шляхи передачі, запобігання поширенню, нормативні аспекти), для осіб, які у своїй практичній діяльності стикаються з ризиком інфікування гепатитом С, а саме для медичних працівників Львівської міської косметологічної лікарні (відбулася 24 липня) та для лікарів-стоматологів Львова (30 липня).

Також із 30 липня до 1 серпня (з 11:00 до 15:00) у Міському центрі здоров’я та медичної інформації (вул. Руська, 20) буде функціонувати медико-правовий пункт, де кожна особа зможе отримати кваліфіковану юридичну чи медичну консультацію на безоплатній основі.

Лікар мобільної амбулаторії БФ “САЛЮС” Павло Лиховид запросив усіх охочих завітати 28 і 30 липня (з 15:00 до 19:00) на площу біля пам’ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи, де можна буде пройти діагностику за допомогою швидких тестів на гепатити В і С.

ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”
Ірина Сенюта
prlawlab@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: