У Львові презентували коментований переклад Візового кодексу Європейського Союзу

14 червня у м. Львові в приміщенні прес-центру Zaxid.net відбулася презентація і обговорення видання «Коментований переклад Візового Кодексу Європейського Союзу», підготовленого громадською ініціативою «Європа без бар’єрів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Участь в заході взяли: керівник громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко, керівник Львівського юридичного товариства Андрій Лепак, Генеральний консул Республіки Польща у м. Львові Гжегож Опалінські, представник МЗС України у м. Львові Катерина Терик-Медвецькі, а також представники місцевих ЗМІ.

Як зазначила пані Сушко, Візовий кодекс ЄС, що набув чинності з 5 квітня 2010 року, суттєво змінює та доповнює як правове поле самого Євросоюзу, так і міжнародно-правові норми, що регламентують відносини ЄС з третіми країнами. На думку експерта, викладені у відповідному виданні коментарі спрямовані на підвищення громадської обізнаності щодо нормативно-правової бази ЄС, містять поради щодо практичного використання положень Кодексу в процесі отримання шенгенських віз.

Пані Ірина у своєму виступі безпосередньо акцентувала увагу на новелах Візового кодексу, а також проблемних питаннях перспектив набуття безвізового режиму між Україною та країнами-членами ЄС. На її думку, можливі різні сценарії та темпи діалогу із впровадження безвізового режиму, які в першу чергу пов’язані із проведенням системних внутрішніх реформ у державі.

Андрій Лепак звернув увагу на позитиви у кодифікації і уніфікації європейського законодавства стосовно візових питань. Імплементація візового кодексу також частково зможе вирішити проблеми із необґрунтованими відмовами в отриманні віз насамперед громадянам України, оскарження таких відмов у порядку апеляції, підкреслює експерт. На жаль, положення кодексу детально регламентують процедуру видачі лише короткострокових віз, віддаючи при цьому на розгляд відповідних національних законодавств питання довгострокових віз, говорить пан Андрій.

На думку Генерального консула Республіки Польща у м.Львові Гжегожа Опалінського, даний Кодекс доповнює та уточнює положення, які були в Угоді про спрощення візового режиму між Україною та країнами ЄС та інших документах. На його думку, положення кодексу мають позитивно вплинути на роботу консульських установ і сприяти забезпеченню прав громадян на свободу пересування. Генеральний консул також повідомив про великий обсяг прохачів віз, які звертаються до Генерального консульства Республіки Польща у місті Львові, що створює ряд незручностей для громадян України, зокрема довгих черг, а також завантаженість у роботі консульських установ. Консул також акцентував увагу на зменшенні кількості відмов в отриманні візи консульськими установами Республіки Польща в Україні та збільшенні кількості виданих віз.

В підсумку висловлювалися думки щодо покращення обізнаності широкої громадськості стосовно положень візового кодексу, а також ефективного застосування у діяльності консульських установ його положень.

Учасники заходу також отримали примірники видання, що містить неофіційний переклад Регламенту № 810/2009 ЄС, який встановлює Кодекс Спільноти з візових питань (Візового Кодексу ЄС), супроводжений коментарями фахівців «Європи без бар’єрів».

Громадську ініціативу «Європа без бар’єрів» створено у 2008 році на основі однойменного всеукраїнського консорціуму громадських організацій та аналітичних центрів з метою консолідації зусиль громадських активістів та експертів, спрямованих на усунення перешкод свободи пересування в Європі.

Контакти організаторів: Львівське юридичне товариство, tov.lviv@gmail.com

Детальніше про видання «Коментований переклад Візового Кодексу Європейського Союзу» читайте тут

ЗМІ про презентацію:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5684328,00.html

http://www.galinfo.com.ua/news/69814.html

http://www.zaxid.net/newsua/2010/6/14/143726/

http://zaxid.net/newsua/2010/6/15/191014/

http://gromada.lviv.ua/articles/2010/06/16/1064.html

http://civic.ua/news/view.html?q=1414215

http://gurt.org.ua/articles/6824/

http://lwr.com.ua/index.php?action=news&id=42122

http://lwr.com.ua/audio/20100615104524.mp3 (аудіо-репортаж)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: