У Луцьку створено Ресурсний центр для ОСН

Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН розпочала проект “Створення умов для нового якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку”

Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН розпочала проект “Створення умов для нового якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку”. Проект підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Чомусь так склалося, що в Західній Україні ОСН створюють переважно в сільській місцевості, а от для міст це нехарактерно. Ми вирішили створити Ресурсний центр для ОСН у Луцьку та стимулювати розвиток і створення ОСН на Волині, щоб перенести найкращі практики діяльності на “нетрадиційну” для ОСН територію”, – сказав Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування”.

За словами Петра Лавринюка, президента Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, ОСН може вирішувати широке коло питань на певній території. Він відзначив, що різні райони мають різні проблеми, відповідно територіальний представницький орган, тобто ОСН, може контролювати вирішення проблемних питань владою та співпрацювати з нею для вирішення цих питань. За його словами, завдяки ОСН громада може виконувати контрольні та представницькі функції, а також впливати на органи місцевого самоврядування, а влада здобуває соратників і помічників, які доноситимуть до неї побажання громади.

Петро Лавринюк наголосив, що не треба плутати ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) з ОСН (орган самоорганізації населення), оскільки ОСББ об’єднує людей на правах власності та має справу переважно з обслуговуванням і благоустроєм багатоповерхівок, а до ОСН можуть входити люди, об’єднані територіально. Є відмінності й у створенні цих двох організацій. Так, щоб створити ОСН, потрібне рішення зборів і дозвіл міської ради.

Зі свого боку, Світлана Музика, заступниця начальника департаменту ЖКГ Луцької міської ради, зауважила: “Більшість проблем виникає через те, що влада не розуміє людей, а люди не розуміють влади. А коли у громаді з’являється ініціатор або представницький орган, то є кому доносити до влади інформацію, іти на діалог. На жаль, більшість людей у нашому місті інертні й висловлюють своє невдоволення, як-то кажуть, тільки вдома на кухні”.

“Наприклад, усі знають, що тарифи на житлово-комунальні послуги мають підняти. Звернення проти цього приходять в основному від окремих людей, тобто з усіх жителів міста, які будуть платити більше, невдоволені цим тільки деякі. А от якби такі звернення були від ОСН, я думаю, що ці питання вирішували б зовсім по-іншому”, – додала вона.

Щоб допомагати громаді створювати ОСН, Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН у Луцьку створила Ресурсний центр для ОСН. Він вже увійшов до Всеукраїнської мережі ресурсних центрів для ОСН, що дало змогу переймати найкращі практики з усієї України й адаптувати їх до Луцька. Крім того, Ірина Гайдучик, керівник проекту, набиралася досвіду у Школі самоорганізації населення в Одесі.

Вона зауважила: “Розвиток органів самоорганізації населення в Луцьку має величезний потенціал. Ми побачили ті кроки, які вже було зроблено в цьому напрямі до нас, й окреслили перспективи відповідної роботи в Луцьку. Мені дуже приємно, що влада нас підтримує в цій справі, однак варто пам’ятати, що створити ОСН примусово неможливо, – ініціатива повинна йти винятково від громади. Тож першочерговим завданням, яке ми ставимо перед собою на цей момент, є мотивувати людей створювати ОСН і допомагати їм у цьому процесі. Саме з цією метою і створено Ресурсний центр для ОСН. Тут усі охочі матимуть змогу отримувати консультаційні, методичні, правові й інші види послуг щодо створення й діяльності ОСН, буде також надаватися юридичний супровід у процесі їх легалізації”.

Консультації надаватимуть по суботах з 9:00 до 14:00, у вівторок-п’ятницю – з 9:00 до 17:00 у приміщенні Ресурсного центру для ОСН та телефоном 78 59 52.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН
(0332) 2000 32
press.asossiation.osbb@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: