У Луцьку представлено результати моніторингу візової політики та процедури перетину кордону з Республікою Польща громадянами України

7 жовтня 2010 року Асоціація захисту прав молоді Волині за участі представників Генерального Консульства Республіки Польща в м. Луцьку, органів місцевого самоврядування та ЗМІ представила Аналітичний звіт «Моніторинг візової політики та проблемних питань перетину кордону з Республікою Польща громадянами України» за результатами четвертого етапу моніторингу.

В рамках реалізації проекту було опитано 160 респондентів, які безпосередньо подавали заяву на отримання візи та перетинали польсько-український кордон.

В ході дослідження соціологами Асоціації захисту прав молоді Волині було виявлено, що візова політика, яка здійснюється Генеральним Консульством Республіки Польща в м. Луцьку за 2010 рік характеризується наступними чинниками: кількість відмов у наданні віз громадянам України зменшилася (з 24,0% у 2009 році до 1,7 % у 2010 році), хоча зросла кількість заявників, які оформляють багаторазову візу (з 27% до 88,1%), респондентами було відзначено, що вони були змушені перебувати у черзі на різних етапах оформлення візи. За словами соціолога Станіслава Демчука, для 62,2 % опитаних українців, пертин українсько-польського кордону у 2010 році став складнішим у процедурному плані.

Результати моніторингу прокоментував консул візового відділу Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Анджей Кухарчук. За його словами, результати соціологічного дослідження будуть взяті до уваги для покращення візової політики Косульства. Пан Анджей зазначає, що усі дії Коснульства спрямовані на те, аби спростити проходження візовї процедури громадянами України.

Ірина Омельчук, керівник проекту, зазначила, що результати моніторингу та вироблені пропозиції будуть використані для осіннього саміту Україна – ЄС .

Контактна особа: Ірина Омельчук: +38 (066) 79 52 471

* * *

Метою проекту «Моніторинг візової політики та проблемних питань перетину кордону з Республікою Польща громадянами України», що здійснюється Асоціацією захисту прав молоді Волині за підтримки Європейської Програми Міжнародного фонду “Відродження” , є моніторинг та поінформування громадськості щодо реалізації візової політики Генеральним консульством Республіки Польща у Луцьку та дослідження проблемних питань пов’язаних з перетином кордону громадянами України.

Джерело: Асоціація захисту прав молоді Волині

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: