У Луганську вийшла антологія соціальної поезії “Анестезія”

У Луганську вийшла антологія соціальної поезії “Анестезія: поети проти болю”

У Луганську вийшла антологія соціальної поезії “Анестезія: поети проти болю”. Видання підготувало Літературне угруповання “СТАН” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Партнерами проекту є Європейський культурний фонд, Спілка письменників Литви, арт-організація “DESA”, портал новин культури “Тиск світла”.

У книзі зібрано твори восьми авторів. Це поети з України, Литви й Латвії, яких об’єднало прагнення привернути увагу до проблем невиліковно хворих: Сергій Жадан, Олена Заславська, Олег Короташ, Ярослав Мінкін, Олена Руда, Мирослав Лаюк, а також їхні друзі з Прибалтики Дайнюс Ґінталас і Владімір Фьодоров.

В оформленні книги використано колажі художника Валерія Медіна.

Що кажуть поети?

Олена Заславська: “Інколи мене охоплює апатія, і я починаю думати: навіщо це все – концерти, виставки, книги, розповсюдження брелоків, футболок, перепости в Facebook? Що це змінює, як це може допомогти смертельно хворій людині? Та ніяк. А таблетований морфін допоміг би. Тільки в Україні він не дозволений. Та й ті ліки, які усувають хронічні болі в невиліковних хворих, не завжди доступні. Особливо для людей, що помирають удома, а не в лікарнях і хоспісах”.

Дайнюс Ґінталас: “Хочу, неначе безумець, перехилившись через балкон, ніби на краю прірви, репетувати на все горло: “Лікарі, медики, зробіть же що-небудь, аби тій людині не було боляче! Чим же можу йому допомогти я, паршивий поет?”

Сергій Жадан: “Після того, власне, як я дізнався про цю ініціативу, я почав спілкуватися зі своїми родичами, знайомими… Виявляється, що багато хто реально стикався з цією проблемою. У когось померли родичі від раку, сусіди. Дуже часто це було у страшних муках. Ось така звичайна річ, здається, а ми цього не помічаємо”.

Щогодини від раку в Україні помирають десятеро людей – часто в жахливих муках, оскільки далеко не в усіх є доступ до знеболювального. Коли інші знеболювальні препарати вже не діють, отримати необхідну дозу опіоїдних анальгетиків можна тільки в лікарні. Але таких пацієнтів намагаються якомога швидше виписати, після чого людина залишається сам-на-сам із болем.

Контакти:
Літературне угруповання “СТАН”
095 34 95 325
stan_art_group@googlegroups.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: