У Луганську відбудеться інформаційно-просвітницька кампанія до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги

До Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги в Луганську стартує інформаційно-просвітницька кампанія “Waking life” (“Пробудження життя”)

До Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги в Луганську стартує інформаційно-просвітницька кампанія “Waking life” (“Пробудження життя”). Її організовує Молодіжна організація “Стан” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, групи творчої молоді “Діти роси” та Благодійного фонду “Жінки 3000”.

Організація хоче залучити молодь до роботи у спеціалізованих громадських організаціях, посилити волонтерський рух і зібрати кошти для підтримки пацієнтів Луганського обласного хоспісного відділення.

У межах кампанії відбудуться кіноперегляди й обговорення фільмів, тренінги та лекції для молоді. Центральною частиною кампанії стане фотовиставка “Пробудження життя” в Обласній науковій бібліотеці імені Максима Горького.

План заходів:
– 10 жовтня, 11:00, бібліотека імені Горького – розширена прес-конференція за участю представників влади, спеціалізованих громадських організацій, лікарів Луганського обласного хоспісного відділення, виконавців проекту;
– 10 жовтня, 14:00, бібліотека імені Горького – відкриття фотовиставки луганських фотохудожників “Пробудження життя”;
– 11 жовтня, 14:50, Луганський національний університет (ЛНУ) імені Тараса Шевченка – тренінг із використанням інтерактивної технології “Жива бібліотека” для студентів профільних спеціальностей. Учасники зможуть більше дізнатися про наявні проблеми, поспілкуватися з паліативними пацієнтами та лікарями хоспісного відділення;
– 11 жовтня, 17:00, ЛНУ імені Тараса Шевченка – кінопоказ фільму “Пробудження життя”. Після завершення – обговорення з експертами для пошуку шляхів вирішення проблеми;
– 12 жовтня, 15:45, ЛДІКМ – кінопоказ фільму “Пробудження життя”. Після завершення – обговорення з експертами для пошуку шляхів вирішення проблеми.

Сьогодні в Україні проживає близько 3 мільйонів людей віком понад 75 років, більшість із яких потребують медико-соціального догляду, паліативної та хоспісної допомоги. Крім того, щорічно в Україні реєструють близько 160 000 онкохворих. Понад 90 тисяч пацієнтів помирають від раку, у більшості з них розвивається надзвичайно сильний больовий синдром. Ефективного контролю болю в таких пацієнтів можна досягти тільки при застосуванні опіоїдних анальгетиків. Вже до 2020 року прогнозують збільшення кількості онкохворих до 200 тисяч. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоденно у світі від болю страждають 3,5 мільйонів онкохворих.

Контакти:
Молодіжна організація “Стан”
Ярослав Мінкін, 095 349 53 25
Юлія Красильникова, 050 810 66 49
Олександр Черниш, 050 54 77 844

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: