У Ківерцях міськрада зобов’язала підприємців встановлювати смітники, а в Луцьку хочуть створити інспекцію з благоустрою

Катерина Шкльода, керівник проекту "Зробимо крок до чистих вулиць" у Луцьку, опублікувала статтю за підсумками свого проекту та проекту "Активізація місцевого населення задля підвищення благоустрою вулиць міста Ківерці"

Катерина Шкльода, керівник проекту “Зробимо крок до чистих вулиць” у Луцьку, опублікувала статтю за підсумками свого проекту та проекту “Активізація місцевого населення задля підвищення благоустрою вулиць міста Ківерці”. Обидва проекти було підтримано в межах конкурсу адвокаційних ініціатив, який проводив Волинський Інститут Підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Ківерцях міськрада зобов’язала підприємців встановлювати смітники, а в Луцьку хочуть створити інспекцію з благоустрою
Катерина Шкльода

З березня нинішнього року луцькі активісти роблять активні кроки до покращення санітарного стану і встановлення смітників на зупинках громадського транспорту та поблизу торгових точок у Луцьку. Діяльність проводиться за проектом «Зробимо крок до чистих вулиць».

У м. Ківерці, до прикладу, підприємства, установи, організацій, які знаходяться на території міста, зобов’язали до встановлення урн для сміття на прилеглих до них територіях. Відповідне рішення було прийняте Ківерцівською міською радою ще 18 червня 2013 року. Однак питання контролю за виконанням даного рішення залишається відкритим. Громадські активісти, які домоглися прийняття зазначеного документу завдяки реалізації проекту «Активізація місцевого населення задля підвищення благоустрою вулиць міста Ківерці», наразі розробляють механізми спільного контролю влади та громадськості.

А у Луцьку вирішили спочатку створити контролюючий орган, а тоді вже встановлювати смітники. Так, за словами Катерини Шкльоди, керівника проекту «Зробимо крок до чистих вулиць», встановлення сміттєвих урн у Луцьку немає змісту, допоки нема структури, яка б контролювала цей процес на рівні місцевого самоврядування нема. Відтак, ще в травні 2013 року громадськими активістами спільно з представниками департаменту ЖКГ було прийнято рішення створити при Луцькій міській раді інспекцію з благоустрою, що матиме інспекторські та контролюючі повноваження у цьому аспекті. Такі інспекції діють, наприклад, в Полтаві та Одесі, де вже виправдали свою ефективність. Тож наступним кроком до створення відповідного органу у Луцьку стала розробка й обговорення проекту рішення про створення інспекції з благоустрою (по контролю за благоустроєм та санітарним станом), яке було винесене на громадське обговорення.

Відповідно до положення, інспекція виконуватиме ряд завдань для підвищення благоустрою міста, а саме: контроль за дотриманням правил благоустрою міста Луцька, забезпечення чистоти та порядку в місті; сприяння розвитку та поліпшенню стану благоустрою міста Луцька; притягнення винних до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста Луцька; профілактика запобігання правопорушень в сфері благоустрою.

Остаточний варіант проекту рішення надіслали до департаменту ЖКГ Луцької міської ради та заступнику міського голови Ларисі Соколовській та безпосередньо меру Луцька – Миколі Романюку. Як зазначають реалізатори проекту, міський голова погодився із потребою в такій інспекції при департаменті ЖКГ і рекомендував винести розгляд проекту рішення про її створення на наступну сесію Луцької міської ради.

Якщо Луцькі депутати розділять думку мера й затвердять дане рішення, то інспекція з благоустрою буде створена з 2014 року. Громадські організації, в свою чергу, обіцяють контролювати діяльність цього органу і виконання покладених на нього функцій, а, зокрема, встановлення достатньої кількості сміттєвих урн у місті.

Досвід якого з міст у покращенні благоустрою буде ефективнішим покаже час, але той факт, що питання чистоти Луцька та Ківерець піднімає саме громадськість, красномовно говорить, що наш менталітет крок за кроком наближається до менталітету небайдужого європейського суспільства.

А от чи буде створено умови, близькі до європейських стандартів, для проявлення громадянської свідомості у Волинських містах – вже зовсім інше питання.

Контакти:
Волинський Інститут Підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив
098 9 222 616
066 163 000 8
(0332) 723 803
press.vipgi@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: