У київському СІЗО може померти затриманий через ненадання медичної допомоги

Затриманий С. хворий на СНІД у дуже гострій стадії, без надання комплексної медичної допомоги його життя може обірватися будь-якої миті від найменшої застуди

Через ненадання належної медичної допомоги в Лук’янівському СІЗО може померти затриманий. Про це повідомив Юрій Овсієнко, адвокат Всеукраїнської мережі правової допомоги. Діяльність мережі координує Харківська правозахисна група за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами юриста, затриманий С. хворий на СНІД у дуже гострій стадії, без надання комплексної медичної допомоги його життя може обірватися будь-якої миті від найменшої застуди. Зараз затриманий не має умов для належного лікування й харчування. Справа С. перебуває на перегляді, а тому не вимагає обов’язкового тримання під вартою.

Всеукраїнська мережа правової допомоги звертається до Державної пенітенціарної служби з проханням перевести С. до спеціалізованої медичної установи для проведення обстеження й надання необхідної медичної допомоги.

Провозахисники звертаються до правоохоронних і судових органів із проханням розглянути можливість зміни запобіжного заходу для С., а також запобігти новим порушенням статті 5 Європейської Конвенції.

Неурядові організації та правозахисників закликають дати оцінку цьому випадку та не допустити смерті затриманого.

Нагадаємо, 10 червня прокуратура відкрила кримінальне провадження за заявою матері Сергія Демка – затриманого, що помер у Лук’янівському СІЗО. Попереднє кримінальне провадження слідчий міліції закрив 18 квітня без належної перевірки обставин справи. Мати Сергія сподівається, що винних буде покарано й це врятує життя решті затриманих із тяжкими захворюваннями.

Юристи Харківської правозахисної групи вказують на порушення з боку представників трьох відомств – Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я та Управління пенітенціарної служби. “Працівники районного відділку міліції викликали лікарів лише за 12 годин після скарги затриманого, коли Сергію стало погано. Працівники швидкої допомоги не надали адекватної медичної допомоги, а працівники СІЗО не забезпечили безперервного доступу до замісної терапії протягом 14 днів його перебування. Ми сподіваємося, що розслідування справи буде повноцінним, і будемо стежити за його проведенням”, – сказала Айгуль Муканова, керівник проекту Харківської правозахисної групи.

Контакти:
Харківська правозахисна група
Олена Карась
091 922 97 55
olenakaras@gmail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: