У Києві відбулися заходи, присвячені електронному врядуванню

29 жовтня в Києві відбувся міжнародний науковий конгрес “Інформаційне суспільство в Україні”

29 жовтня в Національному центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” відбувся міжнародний науковий конгрес “Інформаційне суспільство в Україні”. Організатори – Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, Координаційний центр з упровадження економічних реформ, Український союз промисловців і підприємців, Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України, Асоціація “Інформаційні Технології України”, Інтернет Асоціація України, Асоціація підприємств інформаційних технологій України, Асоціація органів місцевого самоврядування “Міста електронного врядування України”, Національний центр електронного врядування, Всеукраїнська асоціація “Інформаційна безпека та інформаційні технології”, ГО “ІТ Альянс”, міжнародна неурядова організація “European Media Platform”, Фонд Східна Європа, проект “Бібліоміст” і програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час відкриття конгресу Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив: “Розвиток інформаційного суспільства й інформаційно-комунікаційних технологій – стратегічне завдання для України й один із пріоритетів роботи уряду. Вже найближчим часом наша держава має стати повноправним членом глобального інформаційного простору, а кожен громадянин – отримати вільний доступ до електронних адміністративних послуг і сучасних сервісів у сфері освіти, науки, охорони здоров’я та культури”.

Також у межах конгресу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Національного конкурсу впроваджених проектів у сфері електронного врядування. За словами голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка, метою конкурсу було виявлення та поширення найкращих практик органів місцевого самоврядування й виконавчої влади з упровадження інформаційних технологій, спрямованих на підвищення ефективності управління територіальної громадою, збільшення кількості електронних сервісів для громадян і підприємців, розвиток електронної демократії.

30 жовтня в готелі “Либідь” відбулася конференція “Практики впровадження електронного врядування на регіональному рівні”. Організаторами заходу виступила Асоціація “Міста електронного врядування України” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування Валентини Дарнопих, обов’язковою складовою успішної реалізації будь якого проекту з впровадження електронного врядування є співпраця представників влади та громадськості. Саме тому в заході взяли участь понад 100 фахівців з електронного врядування – представники громадських організацій та органів влади.

Також на конференції були присутні представники міжнародних донорських організацій: Матей Новак (директор ради міжнародних наукових досліджень та обмінів програми “Бібліоміст”), Оксана Реміга (старший програмний менеджер Програми розвитку ООН), Ярослав Юрцаба (національний менеджер проектів, координатор ОБСЄ в Україні), Віктор Лях (президент Фонду Східна Європа), Ілона Постемська (координатор проектів Швейцарського бюро співробітництва).

Матей Новак наголосив на тому, що громадські бібліотеки можуть стати майданчиком для розповсюдження серед населення інформації про наявні електронні сервіси в сфері електронного урядування і забезпечити ефективну взаємодію влади з громадою.

Оксана Реміга відзначила: “Інноваційним для України й ефективним способом виявлення кращих ідей щодо впровадження інформаційних рішень є проведення хакатонів за участю представників органів місцевого самоуправління та громадських організацій”.

Ярослав Юрцаба підкреслив важливість партнерства у процесі розвитку електронної демократії та консолідації наявного досвіду. Також він дав високу оцінку проекту зі створення порталу “Управління знаннями” та Депозитарію найкращих практик електронного врядування.

Зі свого боку, Віктор Лях зазначив важливість масштабування та тиражування впроваджених проектів на інші міста України.

Контакти:
Асоціація органів місцевого самоврядування
“Міста електронного врядування України”
Валентина Дарнопих
(04579) 3 01 71
darnvalentina@yandex.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: