У Києві відбудеться міжнародна конференція “10 років Східного партнерства: від досягнень до майбутнього”

Дипломати ЄС та міжнародні експерти представлять бачення майбутнього Східного партнерства та оцінять здобутки за 10 років

19 червня у Києві відбудеться міжнародна конференція «10 років Східного партнерства: від досягнень до майбутнього». Захід співорганізовують Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні, проект «Громадська синергія», Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

У травні Європейський Союз разом з Україною, Грузією, Молдовою, Вірменію, Азербайджаном та Білоруссю відсвяткували десятиріччя Східного партнерства – ініціативи, яка мала сприяти інтеграції 6-ти країн з Європейським Союзом. Чи вдалося за цей час досягти поставлених цілей; чому одні країни опинилися на узбіччі інтеграції, а інші зробили це пріоритетом своєї зовнішньої політики; якими мають бути майбутні цілі Східного партнерства, щоб підтримати запал до євроінтеграції у партнерів? Ці питання 19 червня обговорять на конференції у Києві представники української влади, дипломати з країн ЄС, українські та міжнародні експерти з країн Східного партнерства.

На заході буде представлено два дослідження. Перше – «Індекс Східного партнерства», в якому проаналізовано рівень інтеграції 6-ти країн СхП з ЄС у 2017 р. Друге – «Розвиток Східного партнерства: 23 ідеї громадянського суспільства щодо його політики після 2020 р.». Останнє дослідження проведено на основі опитування експертних фокус-груп в 6-ти країнах СхП навесні 2019 р. і вперше презентовано високопосадовцям ЄС та країн Східного партнерства в Брюсселі 14 травня. На конференції у Києві аналітичні матеріали представлять експерти, що координували проведення цих досліджень.

ПОВНА ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Запрошуємо приєднатися до зустрічі онлайн. За цими посиланнями – трансляції вітальної промови й першої панелі:
українською http://bit.ly/2Xoiv6Y 
англійською http://bit.ly/2KrYeYe

Продовження стріму буде доступне на Facebook-сторінці Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Запрошуємо представників ЗМІ

Спікери:

  • Ольга СТЕФАНІШИНА, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України
  • Еймонн ПРЕНДЕРГАСТ, Політичний радник, Представництво ЄС в Україні
  • Борис ТАРАСЮК, Співпрезидент Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ, Народний депутат України
  • Штефан ФЮЛЕ, Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства (2010-2014)
  • Сігне БУРГСТАЛЛЕР, Посол Департаменту Східної Європи та Центральної Азії, Міністерство закордонних справ Швеції
  • Ян ХОФМОКЛ, Посол Східного партнерства, Міністерство закордонних справ Польщі
  • Ян ПЄКЛО, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні (2016-2019)
  • Хав’єр ФУЕНТЕ-ЛЕЖА, керівник команди Департаменту Східного партнерства, регіональної співпраці та ОБСЄ, Європейська служба зовнішньої дії
  • Михайло ГОНЧАР, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ»
  • Геннадій МАКСАК, Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
  • та інші.

Де? Radisson Blu Hotel Kyiv, Київ вул. Ярославів Вал, 22

Коли? 19 червня 2019, 9:00 – 18.00

Мови заходу: англійська та українська, синхронний переклад

Акредитація для ЗМІ: Ярослав Литвиненко, yaroslav.lytvynenko@gmail.com, 050 03 90 782

Довідкова інформація:

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (http://eap-csf.org.ua/) це мережа з понад 130 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Проект «Громадська синергія» (https://www.civic-synergy.org.ua/) спрямований на посилення участі громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні шляхом розбудови інституційної спроможності та посилення діяльності Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Платформи отримують від Проекту організаційну, фінансову, комунікаційну, методологічну та іншу підтримку у своїй аналітично-адвокаційній та інформаційно-просвітницькій діяльності, спрямованій на просування ефективної реалізації Угоди про асоціацію та ініціативи Східного партнерства. Проект фінансується Європейським Союзом і Міжнародним фондом «Відродження» (МФВ) та виконується Європейською програмою МФВ. Термін реалізації Проекту – 2016-2019 роки.

Центр глобалістики „Стратегія ХХІ” (https://geostrategy.org.ua/) є недержавною, неприбутковою громадською організацією, яка займається дослідженнями глобальних проблем світової енергетики, енергетичної політики та міжнародної безпеки, розвитку енергетичних взаємин з країнами Каспійсько-Чорноморо-Балтійського простору, Центральної Азії та Європейського Союзу. Окрім того, організація працює над розробкою науково обґрунтованих, аналітичних матеріалів та методичних рекомендацій для органів державної влади, недержавних та інших зацікавлених інституцій з питань енергетичної політики та міжнародної безпеки.

Фонд Конрада Аденауера (https://www.kas.de/web/ukraine) є німецьким політичним фондом, що підтримує в рамках міжнародного співробітництва політичні, економічні та соціальні процеси в більш ніж 120 країнах світу, керуючись при цьому принципами вільної демократії та соціальної ринкової економіки. Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні з 1994 працює у сфері політичної освіти громадян та супроводжує процес політичних та економічних перетворень в Україні. Захід профінансовано в рамках проекту «Розбудова співпраці з громадянським суспільством у країнах Східного Партнерства і Росії» коштом Міністерства закордонних справ Німеччини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: