У Києві презентовано дослідження «Чому Європа має значення?»

1 жовтня в стінах "Києво-Могилянської академії" відбулась презентація аналітичного звіту "Чому Європа має значення?". Дане дослідження є спробою аналізу «європеїзації» українського парламентаризму, впливу європейських нормотворчих традицій та стандартів на законодавчу діяльність Верховної Ради України.

Слід зазначити, що в дослідженні мова йде не лише про процес адаптації українського законодавства до права ЄС. Автори спробували подивитись на проблему ширше та відобразити комплексний характер наслідків, спричинених спільним кордоном України та Євросоюзу, а також євроінтеграційними пріоритетами, що сповідуються значною частиною політичної еліти.

Ця презентація є першим заходом з серії публічних обговорень з даної тематики. Наступні обговорення дослідження пройдуть в Лондоні та Мадриді, а підсумковий захід відбудеться в Києві спільно з профільним парламентським комітетом з питань євроінтеграції.

Дослідження “Чому Європа має значення” є результатом співпраці Лабораторії законодавчих ініціатив, Центру європейських реформ (CEP, Великобританія) та Фундації міжнародних відносин та зовнішнього діалогу (FRIDE, Іспанія) за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження».

Аналіз охопив три основні складові:

(і) розвиток парламентських процедур та практик під впливом європейських парламентських традицій;

(іі) інституційні та процедурні перетворення, що виникли у законодавчому процесі у зв’язку зі здійсненням адаптації українського законодавства до acquis communautaire;

(ііі) «європеїзація» процесу формування політики та роль «європейського аргументу» у законотворенні.

В дослідженні також міститься короткий огляд законотворчих процесів, що мають місце у державах-членах ЄС. Такий підхід покликаний продемонструвати спільність тенденцій всередині ЄС та поза його межами, а також стати основою для рекомендацій українським парламентарям, що запропоновані у заключній частині дослідження.

«Вплив Європейського Союзу на нормотворчість в Україні не є дуже очевидним, втім, насправді він суттєвий. Всі демократичні перетворення є частиною Копенгагенських критеріїв, й, здійснюючи такі зрушення, наша країна наближає себе до стандартів ЄС», – відмітив на презентації Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Ковриженко.

Джерело: Лабораторія законодавчих ініціатив

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: