У Києві потрібно розвивати сусідства та мікрогромади

30 вересня в Оболонській РДА Аналітичний центр CEDOS презентував результати дослідження зв'язку соціального капіталу, розвитку місцевих спільнот та міського простору з соціальним районуванням Оболонського району.

30 вересня в Оболонській РДА Аналітичний центр CEDOS презентував результати дослідження зв’язку соціального капіталу, розвитку місцевих спільнот та міського простору з соціальним районуванням Оболонського району.

«Найближчий до людей рівень прийняття рішень – рівень району – є надто далеким. Основним джерелом районних новин є чутки, тому довіри ні до адміністрації, ні до районних громадських активістів не може скластися. Щоб люди залучалися до життя району, потрібно запропонувати їм участь на тому рівні, який їх найбільше цікавить – на рівні будинку, двору, сусідства з кількох дворів, кварталу чи мікрогромади,» – зазначає Іван Вербицький, дослідник Аналітичного центру CEDOS.

В обговоренні результатів дослідження взяли участь Голова Оболонської РДА Олександр Цибульщак, координаторка Офісу розвитку Оболонського району Наталія Чорногуб, представники Громадської ради при КМДА, службовці районної адміністрації, а також громадські активісти Оболонського району.

В результаті дослідження в Оболонському районі виявлено 8 мікрогромад: Мінський масив, Куренівка/Пріорка, Куренівка, Героїв Дніпра, Мінська, Оболонь, Набережна, Прирічна. Дослідники рекомендують розвивати їх через заходи, на яких сусіди можуть ближче познайомитись між собою – толоки, спільні прибирання і благоустрій дворів, сусідські свята і вечірки, вуличні фестивалі, неформальні заходи у дворах, скверах і парках.

Перспективним напрямком розвитку Оболонського району є також благоустрій території навколо озер, що дозволить створити якісну альтернативу Оболонській набережній, яка сьогодні є основним місцем проведення часу серед мешканців масиву.

Дослідження відбувалося у липні-вересні 2016 року шляхом анкетування із застосуванням методу картографування значимих для респондентів місць в Оболонському районі. Було опитано 463 респонденти у віці 18-70 років, що живуть в Оболонському районі більше 2 років, відібраних за допомогою спрямованої маршрутної квотної вибірки.

Проект реалізовується Аналітичним центром CEDOS та інтернет-журналом про місто Mistosite у співпраці з Офісом розвитку Оболонського району, Інститутом міста (Львів), Оболонською РДА та ГО Парк Наталка в межах «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві із Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Контакти: Іван Вербицький, 098 25 10 467, ivan@cedos.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: