У Хмельницькому стартував проект «Від мешканця до відповідального власника – шлях до реформування житлово-комунальної сфери»

20 вересня 2010 року в Управлінні житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради відбулася прес-конференція, під час якої було презентовано початок реалізації проекту «Від мешканця до відповідального власника – шлях до реформування житлово-комунальної сфери». Даний проект здійснюється Хмельницькою обласною Асоціацією «Поділля Перший» спільно з Управлінням ЖКГ Хмельницької міської ради за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

На фоні значного зростання тарифів на комунальні послуги та низької якості їх надання необхідність реформування житлово-комунальної сфери ні в кого не викликає сумнівів. Покращити ситуацію у даній сфері покликані Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ідея створення яких активно пропагується владою. Однак, як свідчить практика створити ОСББ легко, а от забезпечити ефективну діяльність Об’єднання для мешканців подекуди дуже важко. Наразі, у громадськості проходить процес еволюції світогляду – від пасивного мешканця до власника, який відповідально ставиться до власного та спільного майна. В результаті, ефективність діяльності ОСББ залежатиме від того, чи готові мешканці спільно утримувати та відповідати за належний стан будинку, у якому вони мешкають. Саме пошук механізму активізації мешканців, перетворення їх на відповідальних власників стали вихідною точкою при підготовці даного проекту.

Метою проекту є створення умов для формування інституту «відповідального власника» та набуття членами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Хмельницького практичних навичок спільного вирішення проблем.

Для досягнення поставленої мети буде підготовлено та проведено конкурс мікро-проектів, до участі у якому будуть запрошені ОСББ, НУО та ініціативні групи мешканців м. Хмельницького.

Мета конкурсу: активізація членів діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та ініціативних груп мешканців м. Хмельницького для набуття навичок спільного вирішення проблеми.

Напрями конкурсу: на конкурс можуть подаватися проекти, які сприяють об’єднанню громадян за інтересами чи місцем проживання з метою:

  • активізації створення та діяльності ОСББ як альтернативи ЖЕКам;
  • формування та розвитку інституту «відповідального власника».

Протягом жовтня 2010 року буде проведено дві презентаційні зустрічі з потенційними учасниками конкурсу мікро-проектів, під час яких вони зможуть познайомитися з умовами участі у конкурсі, одержати консультацію щодо підготовки проектної заявки.

Крім того, протягом листопада 2010 року працівниками Асоціації «Поділля Перший» надаватимуться консультації по підготовці проектних заявок.

Прийом заявок здійснюватиметься в період з 1 по 30 листопада 2010 року.

Кінцевий термін подання проектів – 17:00 30 листопада 2010 року. Проекти подані після вказаного терміну не розглядатимуться.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 1 січня 2011 року.

Максимальний розмір гранту — 15 000 грн. Сума власного внеску (у грошовій чи не грошовій формі) повинна складати не менше 15% від запитуваної суми.

Термін виконання проекту не повинен перевищувати 3 місяці.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму та подати її у 4 надрукованих екземплярах та в електронному вигляді за адресою: Асоціація «Поділля Перший», Старокостянтинівське шосе, 17/1, ел. пошта: podillya1@yahoo.com

Детальну інформацію про умови участі у конкурсі можна отримати за адресою: Асоціація «Поділля Перший», Старокостянтинівське шосе 17/1, тел. 76-34-34 чи на веб-сайті: http://ppngo.org

Заявки розглядатимуться незалежною конкурсною комісією, яка складатиметься з 7 осіб – 3 представників місцевих органів влади та 4 представників НУО.

У разі виникнення запитань звертайтесь:

Грицина Леся, керівник проекту, Асоціація “Поділля Перший”, м. Хмельницький, Старокостянтинівське шосе 17/1, тел.: (0382) 76-34-34

E-mail: podillya1@yahoo.com

Веб-сайт: www.ppngo.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: