У Дворічній навчалися медіації граючи

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений тренінгу з медіації, який відбувся нещодавно в селищі Дворічна (Харківська область)

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух, присвячений тренінгу з медіації, який відбувся нещодавно в селищі Дворічна (Харківська область). Захід провів Фонд сільських громад Дворічанщини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Дворічній навчалися медіації граючи
Оксана Пастух

Практично кожного дня працівники державних соціальних установ, керівники органів місцевого самоврядування спілкуються з людьми. Частіше за всіх вирішують проблеми й конфлікти. Але досвіду у таких питаннях не буває забагато, тому участь у тренінгу «Медіація в громаді. Підвищення професійної майстерності», що 14-17 листопада проходив у селищі Дворічна Харківської області, його учасники тепер згадують із вдячністю.

Виявляється, що слухати й почути – це різні речі. У цьому на тренінгу на практиці змогла переконатися, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Дворічанської райдержадміністрації.

– Щоденно спілкуюся з багатьма людьми. Не завжди все виходить добре. Знання, отримані на тренінгу допоможуть мені в роботі. Я навчилася технікам активного слухання. Виявляється, що активне слухання використовують для того, щоб – почути, а не відповісти, зрозуміти справжнє значення сказаного, зрозуміти емоційний зміст повідомлення, надати зворотній зв’язок сторонам, щоб вони відчували себе почутими.

Важливо, що програма тренінгу формувалася із побажань його учасників – 15 представників органів місцевого самоврядування, відділів та управлінь Дворічанської районної державної адміністрації, районного центру зайнятості. Тож вони хотіли дізнатися про поведінку в конфліктах, навчитися позитивно вирішувати конфлікти, набути комунікативних навичок, навчитися застосовувати відновні практики в громаді, набути практичних навичок вирішення конфліктів шляхом медіації тощо.

Насправді такий підхід при формування програми, на думку тренерів з міжнародним досвідом Альони Горової та Романа Коваля з Громадської організації «Інститут миру і порозуміння», виправдовує себе, дозволяє пристосуватися до потреб аудиторії. В цьому були, перш за все, зацікавлені ініціатори тренінгу – Центр правової інформації та консультацій для захисту прав населення Дворічанського району Харківської області, створений громадською організацією «Фонд сільських громад Дворічанщини» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Як каже керівник Центру Людмила Ковтун, важливими є результати тренінгу, нові навички, з якими учасники навчання будуть працювати з людьми, стануть справжніми посередниками між сторонами конфлікту та зможуть його залагодити. Саме тому тренінг проводився за моделлю залученого навчання, що дозволило актуалізувати стереотипи поведінки в конфліктних ситуаціях та досягти усвідомлення змін щодо вибору стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях та застосування співробітницького підходу. Близько 90% тренінгу було присвячено відпрацюванню навичок вирішення конфліктів у форматі рольових ігор, роботи в малих групах та практичних вправ. Протягом чотирьох днів у якості медіатора спробував себе кожен учасник тренінгу.

– Часто доводиться вирішувати конфлікти між людьми. Маю певний досвід вирішення сусідських конфліктів, – поділився враженнями Олександр Перепелиця, Колодязненський сільський голова. На тренінгу більше дізнався про медіацію, відпрацював навички медіатора. Я впевнений, що медіація допоможе більш результативно й безпечно виходити з проблемних питань.

А от Алла Кадун, практичний психолог Дворічанського ліцею вже має подальші плани щодо отриманого сертифікату про проходження тренінгу.

– По-перше, я горда тим, що отримала сертифікат на такому престижному тренінгу, – каже жінка. А, по-друге, це дає мені право впроваджувати засади медіації серед підлітків у нашому ліцеї.

Результати від цього тренінгу не будуть миттєвими, але уважність, вміння почути, правильно зреагувати на конфліктну ситуацію стануть у нагоді кожному учаснику. Тем більше, що їх професія – це щоденне спілкування з людьми, а значить вдосконалюватися треба постійно.

Контакти:
Фонд сільських громад Дворічанщини
050 957 23 86
dvorich@ya.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: