У 2011-2012 роках становище малого бізнесу в Києві не покращилося

У 2011-2012 роках становище малого й середнього підприємництва та загальний діловий клімат у столиці не покращилися

У 2011-2012 роках становище малого й середнього підприємництва та загальний діловий клімат у столиці не покращилися. Про це свідчать результати аналізу виконання Київської міської програми сприяння розвитку малого й середнього підприємництва на 2011-2012 роки, який здійснила Фундація “Відкрите суспільство” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, переважної більшості завдань і заходів документу не було виконано.

Експерти відзначають виконання кількісних показників – створення робочих місць (у 2011-2012 роках створено 219 300 нових робочих місць, або в 1,7 рази більше, ніж за попередні два роки) та зростання надходжень до Зведеного бюджету від діяльності суб’єктів підприємництва (порівняно з 2010 роком зросли на 28,1 млрд. грн., або на 58,7%). При цьому фахівці переконані, що такий же прогрес був би й за відсутності програми. “Тим паче створення багатьох робочих місць могло бути фіктивним”, – припускають вони.

Крім того, за словами фахівців, немає і чіткої кореляції між кількістю створених робочих місць і виконанням програми. Інтегральним показником неуспішного виконання програми та зменшення впливу малого бізнесу може бути показник “Питома вага малих підприємств у загальних обсягах реалізованої продукції (робіт, послуг) по місту”, значення якого знизилося з 15,5 у 2010 році до 14,7% у 2012-му (заплановане значення – 16,2%).

Згадану програму було профінансовано лише на 10%. Одначе в експертів Фундації “Відкрите суспільство” є значні сумніви щодо того, чи належать отримувачі фінансової допомоги саме до малого й середнього підприємництва. Досі, незважаючи на низку запитів до Київської міськадміністрації, перелік отримувачів фінансової допомоги в межах програми є закритим.

За словами ініціаторів моніторингу, украй низька частка підприємств Києва беруть участь у закупівлях за кошти міського бюджету (на всі підприємства припадає менш ніж 4% від загальних обсягів закупівель за кошти бюджету у 2011-2012 роках).

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 38 24 661
osf55@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: