У 100 школах Вінниччини створено служби порозуміння

У 100 школах Вінниччини працюють шкільні служби порозуміння (ШСП), на базі яких підготовано 561 учня-медіатора

У 100 школах Вінниччини працюють шкільні служби порозуміння (ШСП), на базі яких підготовано 561 учня-медіатора. Про це розповіла Наталя Нечипорук, заступниця директора Вінницького обласного центру практичної психології та соціальної роботи, під час семінару-тренінгу, який відбувся 27 березня в місті Жмеринка. Захід провела ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини” й Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Діяльність ШСП координує Вінницький обласний центр практичної психології та соціальної роботи, який забезпечує служби методичними матеріалами, організовує навчання й обмін досвідом між координаторами. Також ми проводимо моніторинг ефективності роботи ШСП”, – розповіла Наталя Нечипорук.

Зі свого боку, методист управління освіти Жмеринки Тетяна Паланюк відзначила, що як районне, так і обласне управління освіти підтримують діяльність шкільних служб порозуміння.
    
Вікторія Незбай, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Білозерської РДА, зауважила: “Багато педагогів сприймають медіацію як гру, говорять, що діти граються в дорослих. Проте ця “гра” дає неймовірні результати. Це підтвердила техніка “коло”, коли учасники семінару визначали спільні цінності й розповідали про своїх близьких людей”.

Елла Петренко, менеджер Білозерського Центру правової інформації та консультацій, розповіла: “На Білозерщині медіацію однолітків тільки починають упроваджувати у школах, тому педагоги ознайомлені з цією практикою лише теоретично. Участь у семінарі для наших освітян дуже важлива, адже роботу шкільної служби порозуміння ми побачили на практиці: учні-медіатори провели коло й театралізовано відтворили процедуру медіації, фахівці детально розповіли про свої успіхи та труднощі, з якими вони стикалися, коли тільки-но започатковували служби порозуміння”.

Людмила Ковтун, координатор проектів ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”, сказала: “У Дворічанському районі Харківської області впродовж 2013 року було проведено певну підготовчу роботу з упровадження програми “Медіація однолітків” в освіту”.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
Елла Петренко
066 420 34 18
mcrr-bilozerka@i.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: