У 100 школах України проведено уроки з правової свідомості та громадської активності

З березня 2013 року у 100 школах 12 регіонів України відбувалися заходи “Школи правової свідомості та громадської активності”

З березня 2013 року у 100 школах 12 регіонів України відбувалися заходи “Школи правової свідомості та громадської активності”. Їх проводили активісти МГО “Учнівське братство” спільно з місцевими відділами освіти й ВГО “Студентське братство” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходів відбулися презентації та обговорення фільму “Шахта №8” про роботу дітей у шахтах-копанках і відеосюжетів з успішними прикладами учнівської громадської діяльності.

Керівник проекту Уляна Ковальчук розповіла, що герої фільму “Шахта №8” Юрій Сіканов і Дмитро Оприщенко особисто поспілкувалися зі школярами в 11 регіонах України, зокрема в Чернівцях, Рівному, Тернополі, Івано-Франківську, Львові, Хмельницькому та Луцьку. Про виступи героїв фільму на кіноуроках було знято 12 телесюжетів. Відтак команда проекту демонструвала ці сюжети на заходах із громадянської освіти в тих містечках і селах, куди не могли приїхати герої кінострічки.

Уляна Ковальчук наголосила на просвітницькій ролі фільму “Шахта №8” естонської режисерки Маріанни Каат. У стрічці йдеться про долю дітей-сиріт, які замість навчання змушені були заробляти на прожиття смертельно небезпечною працею в нелегальних копанках Донбасу.

У межах “Школи правової свідомості та громадської активності” зі старшокласниками спілкувалися активісти “Учнівського братства”, які стали одними з наймолодших в Україні керівників проектів, підтриманих міжнародними фондами. Уляна Ковальчук зазначила: “За допомогою контрастів із життя, з одного боку, юних шахтарів-сиріт, а з іншого – молодіжних лідерів, ми спонукаємо учнів цінувати ті можливості розвитку, які вони мають, а також замислитися про свою роль у житті суспільства та громади”.

Завдяки “Школі” учні дізналися про форми позашкільної громадянської активності. Найбільш зацікавлених старшокласників консультували в обраній сфері громадської діяльності, навчали проводити громадські акції, презентації тощо. Для прикладу, десятикласник Микола Бурдяк вже за місяць після перегляду “Шахти №8” і знайомства з командою “Учнівського братства” почав їздити з кіноуроками по областях України, розпочав відеозапис спогадів колишніх політичних в’язнів. Потім 15-річний юнак провів свою першу вуличну акцію “Учнівське відтворення Листопадового чину 1918 року”. Крім того, у своєму містечку він став одним із координаторів допомоги учасникам Євромайдану: спільно з мером міста учні збирали й відправляли гуманітарну допомогу до Києва.

Контакти:
МГО “Учнівське братство”
096 245 02 73
pupils_brothers@yahoo.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: