Форум “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними”. Запрошуються ЗМІ

ГО “Смарт освіта” спільно Міністерством освіти і науки та Міжнародним фондом “Відродження” організовують Форум “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними”. Подія відбудеться 22-23 листопада у Києві (готель “Президент”, вул. Госпітальна, 12, перший поверх, “Конференц-зала”).

У форумі візьмуть участь понад 250 учасників: представники інклюзивно-ресурсних центрів, директори шкіл, батьки дітей з особливими освітніми потребами, вчителі, асистенти вчителів та дітей, представники департаментів освіти з усіх областей, представники Українського товариства глухих, закордонні та українські експерти і не тільки.

Для зацікавлених – вестиметься відеотрансляція обговорень.

Запрошуються журналісти. Акредитація за цим посиланням.

На форумі будуть міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька, заступниця міністерки освіти і науки Любомира Мандзій та заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Ми обговорюватимемо проблеми та шукатимемо рішення, як усунути перешкоди для інклюзивного навчання на трьох рівнях загальнонаціональному, місцевому та шкільному. Також будемо шукати відповіді, як громадські організації та батьки можуть долучитись до вирішення проблем упровадження інклюзії.

Акредитація медіа за цим посиланням.

Драфт програми форуму доступний тут.

За додатковою інформацією також можна звертатись:
olehjk@gmail.com
Олег Твердь

Захід відбудеться  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту Форум “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду«Відродження».

Серед спікерів форуму:

Стефанія Алішаускене міжнародна експертка, яка готувала звіт про послуги для дітей з інвалідністю (аналізувала більш детально Львів і Львівську область). Має понад 20 років досвіду роботи у спеціальних закладах та інклюзії. Експертка, яка говорить російською і добре знає український контекст. Більше інформації про неї – в аттачі.

Антоула Кефалліноу – представниця Європейської агенції з питань особливих освітніх потреб та інклюзивної освіти.

Катерина Гольцберг дитяча та сімейна психологиня, членкиня Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів. Відома психологиня, веде тренінги для шкіл на тему цькування – давно і активно з ними працює в цьому напрямі. Займаєтся також нейропсихологією.

Віра Ремажевська – директорка НРЦ “Левеня”, кандидатка педагогічних наук, доцентка. “Левеня” – один з найкращих прикладів роботи з дітьми з важкими нозологіями: там навчаються сліпі, глухі та сліпоглухонімі діти.

Ганна Кукуруза – директорка благодійного фонду “Інститут раннього втручання”. Цей центр у Харкові був одним із перших, хто взагалі почав говорити про раннє втручання (РВ) і впроваджувати його в школах.

Анна Широка – представниця команди раннього втручання навчально-реабілітаційного центру “Джерело”. Пацута Ольга – директорка ІРЦ Сихівського району Львова. Вони разом будуть робити презентацію про досвід переходу дітей із раннього втручання до інклюзії в садку.

Ольга Малікова – ГО “Українська асоціація поведінкових аналітиків”. Вона веде тренінги із написання індивідуальної програми розвитку для учнів і вчить асистентів вчителя, як ефективно працювати.

Юлія Аронова – голова ГО “Розправлені крила”, співзасновниця Львівського кластеру розвитку освіти і креативності. Її організація відстоює права дітей з інвалідністю.

Маріанна Онуфрик – керівниця ГО “Соціальна Синергія”, яка розробляла тренажер для вчителів з вивчення МКФ (міжнародної класифікації функціонувань). Експертка з реформи інтернатів.

Дар’я Касьянова – директорка з розвитку програм СОС дитячі містечка. Експертка зі реформи інтернатів, роботи зі складними сім’ями і складними ситуаціями.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: