У Києві презентували аналітичний звіт “Ветерани: спільнота що долає соціальне утриманство”

15 червня у Києві команда ГО “Простір можливостей” презентувала аналітичний звіт “Ветерани: спільнота що долає соціальне утриманство”. Це результат 6-місячної роботи, яка відбувалася у партнерстві з Міжнародним Фондом “Відродження”.

Проаналізувавши ситуацію в Україні зі створенням та розвитком в Україні ветеранських просторів, досліджувачі теми відзначили, що на сьогодні “ветеранські простори” залишаються одним із дієвих інструментів реінтгерації учасника бойових дій у цивільне життя.

Під час презентації Інна Підлуська, заступниця Виконавчого директора Фонду, озвучила готовність Фонду до довготривалої співпраці задля поліпшення процесів інтеграції ветеранів.

Для нас честь бути в партнерстві з громадським і державним сектором і спільно впроваджувати підходи і стратегії до посилення і розвитку ветеранського руху. Створення можливостей, які дали б нові надії, які сприяли б розвитку громад, спільнот. Для нас це важливо. Чому? Перше – це стратегічність, яка полягає у взаємодії державного та громадського сектору у довгостроковій перспективі, яка дасть важливий результат для спільноти. Ми побачили дослідження про потреби, і на основі цих потреб можна вивчати пропозиції, які потім траснформуються у стратегію.Друге – це співпраця і, власне, сама спільнота. Сильні і самодостатні люди посилюють один одного, і за принципом «рівний рівному» впроваджують важливі зміни, які необхідні на рівні громад. Саме вони підтримують своїм потенціалом громади, куди вони повертаються. Це важливий і цінний ресурс. Третє – це стійкість і самозарадність. Ми бачимо, як держава вкладає величезні зусилля на всіх рівнях для того, щоб ветеранська спільнота мала можливості працювати з іншими спільнотами і над собою. Ми націлені на довгострокову співпрацю”,- відзначила Інна Підлуська.

Міністерка Міністерства ветеранів додала про важливість реінтеграції ветеранів.

Мені подобається меседж «долаємо соціальне утриманство». Це дозволить вивести ветеранів з пільгоорієнтованої категорії осіб до активних провідників змін у державі, у суспільстві, громадах. І завдяки цим просторам вони мають можливість розвивати ці спроможності. Такий проактивний підхід – це про ветерана-захисника, який у воюючій країні продовжує бути захисником у різних сферах. Важливо, що ветеранські простори – це хаб можливостей розвитку ветеранського підприємництва і ветеранських стартапів, тому ми зараз розробляємо програми підтримки ветеранського бізнесу. На стадії створення бренд «Зроблено Захисниками України». Це стосується не тільки підприємництва. Нині є 26 меморандумів з освітніми закладами і можливо на підставі цього створимо бренд «Навчаємо Захисників України». Об’єднуймо наші зусилля і рухаємося далі”, – зазначила Юлія Лапутіна

Менеджерка програми “Права людини і правосуддя” Фонду Ольга Гальченко підкреслила, що ветпросторів стає більше і ми вже маємо запит на стандартизацію та перехід до більш системної їхньої роботи.

“Які тенденції виявило це дослідження? Найбільш очевидна – кількість ветеранських просторів буде зростати. Їх стає все більше. Вони спонтанно організовуються, створюються як на рівні областей, так і на рівні регіонів, ОТГ. Це означає, що ми маємо бути готовими до того, що коло наших партнерів зростатиме. Друга тенденція – це те, що створені простори формують запит на сталість та стандартизацію. Перші простори створювалися на хвилі ентузіазму, волонтерства, меценатства, можливо, якось хаотично, але звичайно зі щирим бажанням допомогти ветеранам. Але логічним наступним кроком має бути сталість у фінансуванні, ресурсності і є запит і потреба на внутрішню координацію (системність роботи), і зовнішню координацію – взаємодія з іншими ветеранськими просторами, це, власне, і є мережування просторів. Це сприятиме суб’єктності ветеранського руху, осередків в регоінах. Це дасть можливість їм мати більше можливостей у розвитку як на місцевому, так і державному рівні. І ми продовжуємо наш проект і він буде спрямований на посилення спроможностей ветеранських просторів, на додаткове навчання у сфері фандрейзингу і пошуку додаткових коштів, комунікацію, як правильно взаємодіяти з владою і на певний «нетворкінг» між просторами. І можливо навіть на формування спільних цілей та цінностей”, – пояснила Ольга Гальченко.

Вказаний звіт переданий Міністерству у справах ветеранів України.

Зі звітом можете ознайомитися за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: