У Києві представили Індекс сталості організацій громадянського суспільства на 2023 рік

20 вересня Український незалежний центр політичних досліджень представив Український індекс сталості ОГС на 2023 рік. Це продовження міжнародного дослідження (Civil Society Organizations Sustainability Index), що оцінює сталість розвитку організацій громадянського суспільства. Дослідження було розроблене Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та імплементоване міжнародною організацією FHI 360 разом з Міжнародним центром некомерційного права (ICNL) у 73 країнах світу.

«Індекс існує вже більше 25 років та формується у багатьох країнах світу на підставі методології, напрацьованої раніше за підтримки USAID. Це можливість “заміряти температуру”, визначити реальний стан динаміки розвитку громадянського суспільства в конкретній країні, відмітити досягнення, визначити загрози та сприяти формуванню планів на майбутнє.», — пояснює Олексій Орловський, директор програми «Демократія і належне врядування» нашого Фонду. 

Після 2023 року, коли проєкт був завершений на міжнародному рівні, Український незалежний центр політичних досліджень, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», вирішив продовжувати оцінку сталості організацій громадянського суспільства України, оскільки дослідження є важливим для вимірювання прогресу та виявлення прогалин у розвитку громадського сектору країни.

2023-й рік в Україні фактично став другим роком повномасштабного вторгнення росії. Відповідно, країна почала переходити з режиму виживання та кризового реагування до підготовки до тривалого протистояння і функціонування в умовах довготривалої війни. Ця тенденція розповсюдилась як на органи влади, бізнес та стратегічну промисловість, так і на громадянське суспільство. Оговтавшись від перших потрясінь, ОГС почали працювати не тільки на збереження, але і на розбудову та відновлення країни.

Результати дослідження будуть корисні донорським та міжнародним організаціям, представникам органів влади, організаціям громадянського суспільства та академічній спільноті.

«Зараз Україна стала країною-кандидатом ЄС. ЄС приділяє велику увагу тому, як функціонують в державах демократичні інституції до яких відносяться й організації громадянського суспільства. Вже зараз Україна готується до скрінінгу з боку ЄС за цим напрямком. Тому Індекс буде також сприяти формуванню реальної оцінки стану справ в Україні з боку ЄС в сфері розвитку громадянського суспільства.», — говорить Олексій Орловський. 

Індекс сталості розвитку ОГС спирається на сім показників, які комплексно описують стан сектору, а саме:

  • Правове середовище
  • Організаційна спроможність
  • Фінансова стійкість
  • Адвокація
  • Надання послуг
  • Секторальна інфраструктура
  • Публічний імідж.

Текст дослідження українською та англійською доступний на сайті Українського незалежного центру політичних досліджень.

***

Дослідження «Індекс сталості розвитку ОГС в Україні» підготовлено Українським незалежним центром політичних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Текст дослідження представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Фото: УНЦПД

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: