У квітні ПЕН продовжив роботу в регіонах України

1-4 квітня 2024 року Український ПЕН здійснив 20-ту літературно-волонтерську поїздку на Одещину. Разом із Катериною Калитко, Юрком Прохаськом, Мариною Пономаренко, Ганною Осадко, Тетяною Терен, Максимом Ситніковим та французькими авторами Анн та Лораном Шам-Масар ми відвідали міста Одеської області: Ананьїв, Подільськ, Одесу, Білгород-Дністровський, Арциз, Татарбунари та Чорноморськ.

У перший день нашої літературно-волонтерської поїздки на Одещину відвідали бібліотеки Ананьєва та Подільська.

Передали нові книжки українською та англійською мовами, зустрілися з читачами, читали вірші сучасних українських поетів, а ще дізналися більше про зв’язок з регіоном видатного мецената, громадського діяча, публіциста Євгена Чикаленка. Місцеві бібліотеки нас вразили гостинністю, креативними підходами до промоції української книжки та світлими сучасними просторами, де комфортно читати і працювати.

1
2
1
2
1
2

Другий день ми присвятили Білгороду-Дністровському. Привезли для місцевої бібліотеки нові книжки українською та англійською мовами, а також провели зустріч з читачами. Розповіли про важливі книжкові новинки й читали сучасну українську поезію. Наостанок відвідали сонячну Аккерманську фортецю.

Далі ми відправились на південь. Міста Арциз та Татарбунари – найпівденніші населені пункти на карті наших волонтерських мандрівок. Були вражені гостинністю, культурою цього мультиетнітчного регіону і не схожою на інші куточки України архітектурою місцевих будинків, їхніми яскравими кольорами і тонким різьбленням.

Як і в інші міста, привезли в місцеві бібліотеки книжки українською та англійською мовами. В місті Арциз разом з нашими французькими друзями – письменниками Анн та Лораном Шам-Масар – відвідали розмовний клуб англійської мови, а ще побували в галереї, де нині виставляються роботи талановитого місцевого художника Володимира Афанасьєва. В Татарбунарах також зустрілися з місцевими читачами, розповіли про сучасну українську літературу та читали вірші.

Велику частину нашої подорожі присвятили Одесі. Цього разу ПЕН-бус доставив нові книжки англійською та українською мовами для Централізованих міських бібліотечних систем для дітей і дорослих, а також Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського та Одеської обласної бібліотеки для юнацтва.

Наостанок в Бібліотеці Грушевського відбулася зустріч з нашими авторами Катериною Калитко, Ганною Осадко, Мариною Пономаренко, Юрком Прохаськом та французькими письменниками Анн і Лораном Шам-Масар. Подію модерувала Тетяна Терен. Говорили про важливість поїздок Україною, які дарують відчуття своєї країни, про роль біблотек під час війни, про поезію “як надзвичайний стан мови” і пам’ять про наших загиблих, яка триває в літературі.

Завершили нашу 20-ту літературно-волонтерську поїздку в Чорноморську, куди приїхали на запрошення міської бібліотеки ім. Рядченка. Передали бібліотеці нові англомовні видання, оглянули бібліотечний простір, поспілкувалися з працівниками книгозбірні. Звісно ми не могли оминути чорноморського узбережжя, яке є туристичною візитівкою та справжньою окрасою цього міста.

23-24 квітня в рамках проєкту Українського ПЕН “Мереживо. Літературні читання в містечках України” в Гощі й Костополі, що на Рівненщині, відбулося спілкування з читачами письменниці Олени Рибки (Харків) і Слави Світової (Київ). Модераторувала заходи Олена Павлова (Рівне – Київ).

Олена Рибка – поетка, редакторка. Працювала заступницею директора Музею Сковороди у рідному селі філософа Сковородинівці на Харківщині. Вела авторську програму “Літревю” на радіо “UA: Суспільне” в Харкові. Заступниця головного редактора видавництва “Віват”, працює із сучасноюукраїнською літературою, літературою для дітей і про дітей, популяризує читання. Співзасновниця мистецького об’єднання “Бочка”. Членкиня Українського ПЕН.

Слава Світова – письменниця, експертка з креативності, співзасновниця жіночого видавництва “Creative Women Publishing”. Допомагає авторкам-початківицям розкривати творчий потенціал, віднаходити свій унікальний авторський голос, розповідати історії й ставати видимими для світу. Авторка 5 книжок для дітей (книжка “Зараз щось як розкажу. Весела книжка чудес та історій” потрапила до престижного світового каталогу “Білі круки”). Найновіша книжка для дорослих – збірка малої прози “Імена”.

Волонтерські поїздки Українського ПЕН, а також проєкт “Мериживо. Літературні читання в містечках України” відбуваються за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: