Тема збереження людського капіталу під час війни та післявоєнної відбудови була у фокусі уваги зустрічі ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова з виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» Олександром Сушком, що відбулася 5 травня.
У обговоренні перспективних напрямів співпраці також взяли участь проректорка зі зв’язків із громадськістю КНУ Олена Добржанська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Інна Підлуська, директор програми «Соціальний капітал» МФ «Відродження» Григорій Баран та менеджерка цієї програми Радослава Кабачій.
Очільник КНУ з приємністю відзначив, що обидві присутні на зустрічі представниці Фонду – Інна Підлуська та Радослава Кабачій – є випускницями КНУ.
«Київський національний університет навіть під час війни динамічно розвивається як освітній та науково-дослідницький заклад. Завдяки досягненням наших випускників КНУ входить до найпрестижніших світових рейтингів, зокрема глобального Academic Ranking of World Universities, відомого як Шанхайський рейтинг», – наголосив Володимир Бугров.
Водночас університети, як освітні, дослідницькі та експертні майданчики, мають зробити свій внесок у напрацювання політики збереження і розвитку людського капіталу.
Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко підкреслив, що серед пріоритетів однієї з найбільших в Україні благодійних фундацій, яка відзначає 35-річчя заснування, – зміцнення демократичного врядування за участі громадськості під час війни та в повоєнний час.
Володимир Бугров назвав участь МФ «Відродження» у проєкті «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами» від Альянсу українських університетів «вдалим прикладом підтримки важливих ініціатив університетської спільноти». Ректор розповів про досвід Університету в підготовці резерву фахівців для роботи на деокупованих територіях.
Ще одним перспективним напрямом співпраці є реалізація програм, пов’язаних зі збереженням і відновленням ментального здоров’я. Володимир Бугров відзначив, що в КНУ створена ціла екосистема забезпечення ментального здоров’я.
Представники КНУ та МФ «Відродження» досягли згоди деталізувати можливі напрями співпраці під час наступних робочих засідань. На згадку про зустріч гості Шевченкового університету отримали в подарунок унікальне видання «Заповіту» Тараса Шевченка, що побачило світ за сприяння кафедри історії української літератури та шевченкознавства ННІ філології.
Джерело: КНУ