Творчий вечір кримського поета Хан-Теміра

Кримська ГО Інститут громадянського суспільства та Мистецьке об’єднання «Дзиґа» у партнерстві з Незалежним культурологічним журналом «Ї» проводять Творчий вечір кримського поета Хан-Теміра.

23 березня о 19.00 у Львові за адресою вул. Вірменьска, 35, кримська ГО Інститут громадянського суспільства та Мистецьке об’єднання «Дзиґа» у партнерстві з Незалежним культурологічним журналом «Ї» проводять Творчий вечір кримського поета Хан-Теміра.

Захід проводиться у рамках проекту «Новітня кримська община та львівська громада: порозуміння через діалог», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Починаючи з березня 2014 року, у зв’язку з трагічними подіями у Криму – російською окупацією території української Автономної Республіки Крим, тисячі киримли/кримців були змушені залишити власні оселі та тікати до гостинної Галичини. Хоча львів’яни щиро та гостинно прийняли вимушених переселенців з Криму, дається взнаки відмінність ментальностей, культур, релігій і традицій. Йдеться про те, що мешканці західних регіонів України сприймають народ киримли передусім як політично активну, проукраїнську спільноту, а не як інакший народ з власною історією, культурою, традиціями. Тому, іноді трапляються прикрі непорозуміння як на побутовому рівні, так і на рівні органів влади. І навпаки, часто-густо кримці не розуміють відмінностей між російськомовними мешканцями Криму та галичанами, не знають історії та традицій Галичини як історичного регіону України.

Тому й потрібний діалог між новою для Львова та Львівської області громадою кримських мусульман і авторитетними представниками мешканців Львова, під час якого відбуватиметься взаємне пізнання.

Однією з найяскравіших постатей серед новітньої кримської громади Львова є поет Хан-Темір.

Хан-Темір або Ескендер оглу Тімур Кантеміров народився у 1955 році у місцях заслання, в Узбекистані в родині звичайних трудівників. Там, й закінчив Бекабадський індустріальний технікум у 1974 році. На початку дев’яностих років, як й тисячі його співвітчизників, повернувся до історичної Батьківщини – Крим. Туга за Батьківщиною, любов до рідного краю з часом переросли у бажання писати вірші і у 1996 році Хан-Темір почав писати про Крим, про віру у Бога, про власний народ. Сьогодні він вже не уявляє власне життя без поезії, якою він живе. Так само, він не уявляє своє життя без рідні, своїх чотирьох дітей, вісьмох онуків, яких безмежно любить. Звичайно, Хан-Темір є самородком, він не вчився літературній праці. Але, його щирість, відданість, його емоції, які б’ють з віршів, полонять серця читачів. Читачі відчувають, що він не бреше, він говорить правду, пише те, що відчуває власними душею та серцем. За цей  люблять творчість Хан-Теміра. Він пише як рідною мовою – киримли, так й російською. Його вірші давно вийшли за межи Криму та широко відомі серед мусульман багатьох країн. Але Хан-Темір заслужив визнання та шану серед співвітчизників та єдиновірців не тільки як поет, але й як особистість, як людина. Багато хто, особливо молодь часто звертається до нього, аби він, з висот своєї мудрості, порадив, підказав їм на складному життєвому шляху.

Маємо щиру надію, що знайомство з кримським поетом, із самим Хан-Теміром трохи відкриє завісу, дасть розуміння – хто такі є кримські мусульмани, що вони думають, що відчувають…

Так само, маємо надію, що творчість кримського поета Хан-Теміра додасть свої барви до багатої палітри культурної столиці Західної України.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: