Туристичні маршрути у волинських селах з’являться вже навесні

У чотирьох селах Рожищенського району Волині (Переспа, Любче, Рудка-Козинська, Козин) пройшла Школа розвитку громад для сільських голів, директорів будинків культури, священиків, народних умільців та ініціативних мешканців

У чотирьох селах Рожищенського району Волині (Переспа, Любче, Рудка-Козинська, Козин) пройшла Школа розвитку громад для сільських голів, директорів будинків культури, священиків, народних умільців та ініціативних мешканців. Захід організувала Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Місцеві жителі навчилися розробляти ефективні моделі роботи громад, залучати до діяльності мешканців своїх сіл, знаходити та правильно використовувати ресурси громади для розвитку території, а також залучати додаткові ресурси.

У результаті Школи сформувалася команда місцевих активістів, яка веде роботу над відкриттям туристичних маршрутів, що пролягатимуть через названі села. Відкриття маршрутів і перші промотури заплановано вже на весну, після чого в Рожищенському районі очікують на стрімкий притік туристів.

Робоча група збирає інформацію, яка ляже в основу туристичних маршрутів, а також доопрацьовує концепцію розвитку, яку планують остаточно затвердити на наступних сесіях відповідних сільських рад. Також місцеві активісти розробили емблеми й гімни населених пунктів, через які пролягатимуть туристичні маршрути.

Один з експертів Школи розвитку громад, президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петро Лавринюк зауважив: “У Рожищенському районі є всі умови для розвитку туризму: це і зручне розташування (через район проходить траса Луцьк-Світязь), і низка історичних пам’яток і храмів, і багата історія. Одначе, на мою думку, для приваблення туристів недостатньо мати тільки туристичні об’єкти. Щоб людям було цікаво приїжджати для екскурсій і відпочинку, село повинне мати “фішку” – цікавинку, яка б слугувала його візитною карткою. Це може бути символіка, фестиваль, гарна постановка якоїсь легенди, будь-що. Головне – правильно це обіграти та створити максимальний комфорт для туристів. Чому це економічно вигідно? А тому що навколо туристичної принади розвиватиметься й інфраструктура – готелі, магазини, продаж виробів народних умільців, кав’ярні тощо. Якраз над цим ми зараз працюємо”.

Контакти:
Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН
Людмила Вільчинська
098 9 222 616
066 163 000 8
(0332) 2000 32
l.vilchynska@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: