Центри об’єдналися у Мережу для розбудови сталої системи первинної правової допомоги

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Анни Мартинюк, присвячений підписанню Меморандуму про співпрацю Центрів правової інформації та консультацій

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Анни Мартинюк, присвячений підписанню Меморандуму про співпрацю Центрів правової інформації та консультацій. Діяльність Центрів підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Центри об’єдналися у Мережу для розбудови сталої системи первинної правової допомоги
Анна Мартинюк

Людям, які потрапили в біду та не мають грошей для оплати послуг юристів, важко розібратися в законах та знайти вихід із складних ситуацій. Самостійно захисти свої права вдається одиницям. Інші можуть залишитися з бідою наодинці, якщо не допомогти їм безкоштовно.

Тож, щоб посилити правові можливості бідних і подолати їх соціальну ізоляцію з 2006 року неурядові організації створюють Центри правової інформації та консультацій. Зараз у 2013 за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» створено вже 42 такі Центри у 20 областях України. Інформацію про них можна знайти на карті «Правового Простору».

Кожного дня юристи Центрів на безоплатній основі допомагають захищати порушені права десяткам людей: роз’яснюють норми законів, складають заяви, скарги, консультують. Це прості люди з усіх куточків України – пенсіонери, одинокі мами, люди без постійного місця проживання, люди з інвалідністю, представники ромських громад, тощо, яких об’єднує небайдужість та прагнення подолати життєві труднощі. Прочитати історії звичайних українців, які змогли захистити свої права, вирішити проблему у громаді за допомоги Центрів правової інформації та консультацій можна у Дайджестах Ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» й у розділах успішні та повчальні історії на порталі.

Та для створення сталої системи первинної правової допомоги, визнаної владою і громадами, не можна обмежуватися допомогою відвідувачам Центру, потрібно об’єднуватися в Мережу та разом доводити суспільну корисність, разом вчитися і підвищувати рівень професіоналізму, обмінюватися успішним досвідом, співпрацювати з органами місцевого самоврядування тощо. Координатори Центрів правової інформації та консультацій зрозуміли це і підписали Меморандум про співпрацю, яка полягає:
– у підвищення кваліфікації учасників мережі;
– спільній інформаційній та просвітницькій діяльності;
– в узагальненню досвіду роботи Центрів;
– просуванні сталої системи первинної правової допомоги;
– у наданні безоплатної первинної правової допомоги населенню;
– розвитку спроможності мережі;
– у роботі з законодавством.

Повний текст Меморандуму доступний у додатку. Він діятиме до 31 грудня 2014 року. Інші неурядові організації, які виявлять бажання приєднатися до роботи Мережі Центрів раніше, можуть підписати його впродовж року. Адже Мережа відкрита для приєднання нових учасників.

Контакти:
“Верховенство права”
Ольга Гальченко
(044) 482 03 63
halchenko@irf.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: