Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти досліджує якість системи вступу до ВНЗ за результатами зовнішнього оцінювання абітурієнтів

2 грудня у Київському палаці дітей та юнацтва відбулася прес-конференція “Вступ 2010 – чи результати ЗНО надійні? Проблеми якості системи вступу до ВНЗ на основі ЗНО”, під час якої експерти Міжнародної благодійної організації “Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти” обговорили питання якості ЗНО як механізму відбору студентів до ВНЗ.

Захід відбувся за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в межах виставки-презентації “Інноватика в освіті України”, проведення якої започаткували Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України і компанія “Виставковий Світ”.

В Україні вже затверджено правила реєстрації осіб, що виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання у 2010 році. Реєстрація розпочинається 15 грудня. Це буде вже третє загальнонаціональне тестування.

Питання, наскільки тести є ефективним інструментом відбору студентів до ВНЗ, хвилюють не тільки батьків та випускників навчальних закладів, а й спеціалістів.

Загальновизнані у світі показники якості систем вступу до ВНЗ включають у себе:

  • показники справедливості системи вступу (рівність відсотків зарахованих до ВНЗ від кількості абітурієнтів ВНЗ для соціально значимих верств суспільства);
  • показники відповідності між оцінками сертифікатів ЗНО та оцінками студентів упродовж 1 курсу навчання у ВНЗ;
  • результати соціологічних досліджень відповідності діючої системи вступу до ВНЗ очікуванням різних категорій суспільства, зацікавлених у якості системи вступу до ВНЗ (абітурієнти, студенти, викладачі ЗНЗ і ВНЗ, управлінці системи освіти, роботодавці тощо).

Міжнародна благодійна організація “Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” проводить моніторингове дослідження якості системи вступу до ВНЗ за результатами зовнішнього оцінювання абітурієнтів. 

Проект складається з двох напрямків:

  • Розробка автоматизованої інформаційної системи моніторингу ефективності механізму формування контингенту студентів вищих навчальних закладів України на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
  • Проведення соціально-статистичного моніторингу ставлення абітурієнтів і співробітників системи освіти до ЗНО як інструменту, що забезпечує конституційне право громадян на рівний доступ до якісної освіти в Україні. Формування позитивного ставлення суспільства до системи ЗНО.

За словами Сергія Ракова, експерта проекту, помічника директора Українського центру оцінювання якості освіти з наукових питань, “…упродовж терміну реалізації проекту проводиться співставлення результатів успішності студентів 1 курсів ВНЗ із результатами проходження ними зовнішнього незалежного оцінювання та середнім балом атестата. До участі у проекті залучено 55 провідних ВНЗ країни. Це дасть змогу отримати об’єктивні показники, що характеризують ефективність ЗНО абітурієнтів як інструменту вступу до ВНЗ та буде сприяти подальшому розвитку і вдосконаленню системи ЗНО”.

У реалізації проекту бере участь видавництво “Факт”, співзасновник та видавець журналу “Вісник. Тестування і моніторинг в освіті”.

Результатами проекту мають стати інформування населення України про стан та розвиток системи ЗНО в Україні та формування позитивного ставлення суспільства до системи ЗНО.

Для забезпечення прозорості зовнішнього оцінювання у 2008 та 2009 роках були проведені кампанії з попередження порушень процедур зовнішнього незалежного тестування (ЗНО) та інформування громадськості про об’єктивність та неупередженість тестування абітурієнтів.

Оксана Копанська, менеджер МБО “Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти” повідомила: “За результатами здійснення спільного проекту громадських організацій – учасників загальнонаціональної кампанії спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням якості знань випускників середніх шкіл у 2009 році, яка підтримувалась Міжнародним фондом “Відродження”, було проведено аналіз участі громадських спостерігачів та  вироблено пропозиції Міністерству освіті і науки України та Українському центру оцінювання якості освіти щодо максимально ефективного проведення ЗНО у 2010 році”.

Прес-конференція відбулася в рамках виставки-презентації “Інноватика в освіті України”.  У виставці беруть участь навчальні заклади різних рівнів і форм власності,  наукові установи, регіональні і муніципальні органи управління освітою, видавництва, підприємства і фірми, що працюють на терені освіти, міжнародні організації. Мета виставки — узагальнити і всебічно представити широкій громадськості, педагогам, фахівцям, науковцям, органам державної влади і управління інноваційну діяльність навчальних закладів, їх здобутки.

Більш докладну інформацію з проблеми можна отримати: www.ukr-test.org, за ел. адресою monitoring.centre@yandex.ru або за тел.: (044)5212471

 * * *  

Мета діяльності  МБО “Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти” — забезпечення впливу громадськості та експертного середовища на розвиток системи зовнішнього оцінювання, розвиток системи моніторингу якості освіти в Україні.

Детальніше: http://www.ukr-test.org

Марія Лихман, відділ PR
тел: +380 (44) 486 24 74 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: lykhman@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, центральний офіс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: