Центр ліберальної сучасності в Німеччні будуватиме комунікаційні мости з Україною

За ініціативи і за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» Центр розвиватиме окремий напрямок — побудову мосту комунікаціі між представниками громадянського суспільства і громадянами центру і регіонів (земель) Німеччини.

Розуміти Україну для Німеччини й європейського майбутнього.

У публічному хабі Берліну відбулось публічне відкриття аналітичного «Центру ліберальної сучасності» — Zentrum Liberale Moderne. Його засновники, Марілуїзе Бек, провідна діячка Партії Зелених та Ральф Фюкс, екс-мер Бремена та член фундації Гайнріха Бьолля. Обидва відомі украінському суспільству як послідовні захисники незалежної Украіни, дослідники їі особливої ролі у становленні демократіі серед пострадянських країн та безкомпромісні викривачі російської агресії в Криму та Сході Украіни у стінах Європарламенту.

Велика мета Центру — вивчення складних змін у політичній філософіі та практиці сучасного лібералізму, який зустрічає новітні явища піднесення національно-культурних інтересів над глобальними, посилення консервативних національних політик та, разом з тим, залишається прихильником фундаментальних ліберальних цінностей індивідуальних прав і свобід.

Про такі цінності, зміни в їх змістовному наповненні, а також про виклики, які зустрічає ідеологія сучасного лібералізму, особливо у країнах, де до влади прийшли націоналістичні партії, говорив на відкритті екс-президент Німеччини Йоахім Гаук, колишній лютеранський пастор та активіст правозахисту. 

Дослідницьку мету Центру Liberale Moderne презентували на церемоніі відкриття Ральф Фюкс і Марілуїзе Бек, особливо підкреслюючи тему України. Вони зазначають, що Україна у їі спрямуванні на демократичні реформи та супротиві путніській Росії є надважливою країною у становленні сучасної демократіі у Східній Європі та розумінні європейських перспектив розвитку ліберальної демократії. 

За ініціативи і за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» Центр розвиватиме окремий напрямок — побудову мосту комунікаціі між представниками громадянського суспільства України і громадянами центру і регіонів (земель) Німеччини. Незалежні різноманітні голоси громадянського суспільства будуть почуті через прямі контакти його лідерів з німецькиими журналістами, з представниками регіональних громад Німеччини.

На церемонії відкриття був також присутній посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Оригінал цього тексту та більше фото на сторінці виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: