У Києві відбулася зустріч грантерів конкурсу та презентація проєктів “Тримаймо стрій”. Платформа об’єднала громадські організації, благодійні фонди, активістів та донорів для обміну ідеями та співпраці. Серед конкурсних пропозицій було обрано 22 організації, які отримали фінансування й під час заходу представили свої напрацювання та поділилися досвідом своєї діяльності.
«Тут є і патронажні служби, які опікуються пораненими, тут є організації, які навчають державних службовців, і вчителів, чиновників, як правильно взаємодіяти, спілкуватися з ветеранами, є проекти, які такі дуже, дуже нішеві, які там, наприклад, допомагають іноземним добровольцям отримати там послуги, лікування, реабілітацію, тобто ну спектр досить, досить широкий», — ділиться менеджерка програми «Громадянська стійкість» Ольга Гальченко.
Особливу увагу було приділено складним, але важливим питанням: юридичному спектру, а також впливу алко- та наркозалежностей на їхнє життя. Протягом двох днів ці теми стали основою для напрацювання рішень, які допоможуть змінити суспільне ставлення та створити дієві механізми підтримки.
Микола Сіома, директор Української фундації правової допомоги, був запрошений на цей захід, як керівник організації, яка виконує проєкт за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з метою реінтеграції ветеранів в суспільство:
«Ми займаємося співпрацею з Національною поліцією України, з Департаментом головної інспекції, ми сформували групу поліцейських, які відповідальні за дотримання прав ветеранів, вони працюють в кожному регіоні України, з ними ми підготували навчальний курс, залучивши партнерів з ветеранських організацій», — коментує Микола Сіома.
«Далеко не всі донори організовують таку можливість поспілкуватися організаціями між собою, які реалізують різні проекти. Тут присутні дуже різні організації, які роблять круті речі, допомагають людям в дуже різних аспектах, і ми тут можемо знайти і почути про проєкти, які можуть стати нашими партнерами, ми можемо планувати спільну діяльність, посилювати один одного, і це дуже цінно, особливо в наш час, коли дуже велика кількість нашої роботи насправді відбувається дистанційно, тут ми бачимо наочно цих людей, їхні результати, як вони працюють і взагалі переживають про проблеми ветеранів», — коментує Юлія Морій, директорка ГО «Юридична сотня».
Їхня організація проконсультувала вже більше 130 000 осіб з 14-го року, щомісяця їхні юристи надають допомогу до 3 000 ветеранам, військовослужбовцям і іншим людям, які до них звертаються.
«На сьогоднішній день для держави дуже багато викликів, і держава не завжди з ними може справитися, якщо не буде неурядового сектору і громадського сектору, який іноді буде цю державу підштовхувати до якихось змін, тоді змін в принципі ніяких ну не буде. Ми зіштовкнемося ну з різними викликами, і наскільки суспільство готове з цими викликами боротися, ну настільки ефективно ми будемо наближати перемогу вже зараз», — ділиться досвідом ветеран та голова ГО «Повернись до мирного життя» Скляренко Євген.
Подібні заходи мають стати прикладом того, як спільні зусилля громадськості та міжнародних партнерів сприяють розвитку ветеранської політики та формують нові можливості для тих, хто став на захист нашої держави.
Відео створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації проєкту «Новини ветеранів: релокація та розвиток».
Джерело: Новини ветеранів