Торік на вугільних підприємствах Донеччини виявлено понад 300 тис. порушень у сфері охорони праці

2012 року на вугільних підприємствах Донеччини було травмовано 2 615 осіб, 77 гірників загинуло

2012 року на Донеччині було обстежено 92 об’єкти вуглевидобувної інфраструктури й виявлено 309 318 порушень у сфері охорони праці. Про це свідчать дані моніторингу, який здійснює ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією, яку Агенція демократичного розвитку Донбасу отримала від територіального управління Держгірпромнагляду в Донецькій області, до адміністративної відповідальності притягнуто 12 140 осіб, у тому числі 613 керівників.

2012 року на вугільних підприємствах Донеччини було травмовано 2 615 осіб, 77 гірників загинуло. У січні 2013 року на вугільних підприємствах регіону було травмовано вже 68 осіб.

За словами фахівців, причинами більшості нещасних випадків на шахтах є:
· експлуатація гірничошахтного устаткування, що відпрацювало нормативні терміни;
· низький рівень комплексної механізації очисних і підготовчих робіт;
· низька ефективність пилоприборкання й пиловибухозахисту гірничих виробок за допомогою шахтної води в умовах дефіциту води;
· висока пожежонебезпечність конвеєрних стрічок і оболонок силових електричних кабелів;
· несвоєчасна оцінка й усунення виробничих ризиків на кожному робочому місці;
· недостатнє фінансування охорони праці;
· невідповідність трудового й гірничого законодавства, а також більшості нормативних документів вимогам ЄС і міжнародним конвенціям із безпеки праці.

За даними моніторингу, головною проблемою вугільної галузі в регіоні є її хронічне недофінансування. Станом на 12 лютого 2013 року заборгованість із заробітної плати перед робітниками вуглевидобувних підприємств становить 26,5 млн. грн., перед робітниками шахтобудівних підприємств – 2,6 млн. грн.

Крім того, зі 125 млн. грн., які було передбачено на підвищення безпеки праці шахтарів у 2012 році, фактично отримано й використано 40 млн. грн. (32% від плану). За рахунок цих коштів шахти оснащували засобами колективного захисту та приладами контролю параметрів шахтної атмосфери й дегазації.

У межах моніторингу було надіслано 57 інформаційних запитів до 10 державних вуглевидобувних, вуглепереробних і шахтобудівних підприємств Донецької області, 5 приватних вуглевидобувних підприємств, а також до органів державної влади. Крім того, учасники моніторингової групи здійснили 12 візитів до вуглевидобувних підприємств і відповідних державних органів.

Контакти:
ГО “Агенція демократичного розвитку Донбасу”
Микола Франчук
066 323 25 68

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: