Тисячі людей пройшли безкоштовне тестування на гепатит

У Києві та 30 інших містах відбулася всеукраїнська акція “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!”

28 липня, у Міжнародний день боротьби з гепатитами, в Києві та 30 інших містах відбулася всеукраїнська акція “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!” Її провів МБФ “Міжнародний альянс із ВІЛ/СНІД в Україні” в межах всеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування!” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тисячі людей пройшли безкоштовне тестування, довідалися більше про гепатит С, ризики передачі вірусу, почули історії людей, які вже подолали хворобу, а також дізналися про шляхи боротьби з поширенням вірусних гепатитів в Україні та світі.

Тетяна Єгорова, завідувачка інфекційного відділення для хворих на гепатит С Київської міської лікарні №5, попередила про небезпеку вірусу: “Більшість людей не знають про те, що інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно та швидко може перейти у хронічну стадію, яка призводить до цирозу печінки чи навіть раку. При цьому інфікуватися може кожен – при переливанні крові, через нестерильні медичні та косметологічні інструменти. Я наполегливо раджу всім пройти тестування, отримати консультацію лікаря й у разі інфікування вірусом гепатиту С стати на облік, щоб вчасно розпочати лікування й одужати”.

Тетяна Афанасіаді, яка хворіла на гепатит С з 2000 року й завдяки гуманітарному проекту Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні вже отримує ефективне лікування, розповіла про свій шлях до одужання: “Ще два роки тому в мене був фіброз печінки 3-го ступеня, який погано піддається лікуванню. Одначе цієї весни я почала приймати ліки й уже отримала позитивний результат: вірусу гепатиту С у моїй крові не виявлено, я чудово почуваюся, у мене немає жодних побічних ефектів, і я почала одужувати. Я дуже вдячна за цей шанс і закликаю всіх не боятися, проходити тестування, ставати на облік та успішно лікуватися, як я”.

За словами експертів, коштів, які виділила держава в межах цільової програми, недостатньо для ефективної боротьби з епідемією.

Олена Сахновська, хвора на гепатит С мама двох дітей, заявила: “Я сподіваюся, що ті перші кроки, які зробила держава, буде продовжено й у мене з’явиться реальний шанс на одужання, а моїм дітям не доведеться боятися, що вони втратять маму. Таких, як я, дуже багато, і ми всі чекаємо на доступне лікування”.

Сергій Філіппович, асоційований директор із лікування Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, наголошує: “Для подолання епідемії необхідні конкретні кроки з боку всіх зацікавлених сторін: уряд має забезпечити адекватне фінансування відповідної державної програми, фармацевтичні компанії повинні знизити ціни на життєво необхідне лікування та сприяти появі на українському ринку найновіших препаратів для лікування вірусного гепатиту С, а ми з вами маємо проходити тестування, в разі потреби – необхідну діагностику та ставати на облік, щоб вчасно отримати лікування”.

Довідка

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі близько 140 млн. людей інфіковано гепатитом С. Темпи поширення вірусу в Україні найшвидші в Європі.

Однією з найбільших перешкод у лікуванні гепатиту С є надзвичайно висока ціна ліків.

2013 року завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів було зроблено перші кроки до того, щоб лікування стало доступнішим:
· ціну на стандартний курс лікування гепатиту С знижено з 14 000 до 5 000 дол. США;
· на лікуванні в межах спільного проекту Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД і Глобального фонду для боротьби з ВІЛ, туберкульозом і малярією вже перебувають перші 100 пацієнтів;
· за кошти державного та місцевого бюджетів закуплено перші курси для лікування хворих за зниженою ціною в межах Державної цільової програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
· у 8 областях ухвалено програми протидії гепатитам.

Фото з акції в Києві

Контакти:
МБФ “Міжнародний альянс із ВІЛ/СНІД в Україні”
Олена Дейнека
(044) 460 54 85
deineka@aidsalliance.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: