Тільки третина луцьких автовласників користуються платними автостоянками

При цьому 71% опитаних мешканців багатоповерхових будинків заявили, що припарковані біля будинків автомобілі та гаражі у дворах створюють значні незручності, а 67% хочуть, щоб їх прибрали взагалі

Тільки близько 30% автовласників Луцька користуються платними автостоянками. Про це свідчить опитування, яке провів Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив спільно з журналом “Автомікс” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

На запитання, чому не ставлять авто на стоянках, 40% відповіли, що це їм не по кишені, 45% вважають, що вони краще простежать за своїм автомобілем, якщо він стоятиме під будинком, а 15% кажуть, що автостоянка надто далеко.

При цьому 71% опитаних мешканців багатоповерхових будинків заявили, що припарковані біля будинків автомобілі та гаражі у дворах створюють значні незручності, а 67% хочуть, щоб їх прибрали взагалі.

Одначе, за словами заступника директора КП “АвтоПаркСервіс” Тараса Баса, на демонтаж гаражів коштів нема, крім того, такий спосіб вирішення проблеми може викликати збурення громадськості. Поки що власників гаражів-“черепашок” хочуть зобов’язати укладати договори з КП “АвтоПаркСервіс”. Дозвіл на утримання гаражів дадуть лише в тому разі, якщо мала архітектурна споруда стоїть не на комунікаціях, теплотрасах, дитячих майданчиках і не заважає безперешкодному проїзду. Таким чином, ці тимчасові споруди буде взято на облік, а їх власники сплачуватимуть приблизно 5% від мінімальної заробітної плати за квадратний метр. Кошти йтимуть у цільовий фонд міської ради. Розробники правок до правил благоустрою підрахували, що всього за рік у фонді можна накопичити близько 1,5 млн. гривень, за які можна буде облаштовувати нічні стоянки поблизу будинків і паркувальні місця.

Контакти:
Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив
(0332) 723 803
press.vipgi@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: