Тільки одне місто Харківщини надає доступ до власного генплану

4 з 17 міських рад Харківщини не надали генпланів міст через наявність на них грифу “Для службового користування”

4 з 17 міських рад Харківщини не надали генпланів міст через наявність на них грифу “Для службового користування” (Ізюм, Чугуїв, Мерефа, Красноград). Про це 4 грудня в Харкові заявили учасники прес-конференції, присвяченої обмеженню доступу громадян до генеральних планів. Захід організували Екологічна група “Печеніги” спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомили активісти, 3 з 17 міських рад зараз затверджують свої генплани (Балаклія, Барвінкове, Люботин). Решта міст узагалі не відповіли на інформаційні запити чи надіслали листи, що не містять відповідей на поставлені запитання. Такі відписки організатори дослідження розцінили як фактичну відмову в доступі до публічної інформації. Загалом відповіді на інформаційні запити надійшли лише з 9 міст.

Наприклад, міська рада Південного відповіла, що генплану не має, а перебуває він у відділі містобудування й архітектури Харківської райдержадміністрації. Куп‘янська міська рада надіслала лише рішення про затвердження генерального плану, але самого документу не надала.

Законодавство зобов’язує оприлюднити генеральні плани на веб-сайтах міських рад. Лише три населених пункти області мають власний Інтернет-портал, але жоден із них не містить достатньої інформації про генеральні плани.

“Зараз містобудування в Харківської області ведуть у варварській спосіб, часто всупереч генеральним планам і без забезпечення доступу до них громадян. Єдиним містом у Харківській області, яке пропонує мешканцям міст можливість ознайомитися з генпланом, є Первомайськ”, – зазначив Олег Вяткін, представник Екологічної групи “Печеніги”.

“Ситуація на Харківщині мало відрізняється від того, що відбувається в інших областях України. Нинішня практика засекречення генпланів суперечить численним нормам законодавства, зокрема законам “Про регулювання містобудівної діяльності” та “Про доступ до публічної інформації”, – сказав голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

З огляду на виявлені порушення Екологічна група “Печеніги” подала скарги до місцевих прокуратур Харківської області. Проте прокуратури причин для реагування не знайшли. 

{qtube vid:=GVV5dWBOsoM w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=y5EEbgR9BQQ w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
Екологічна група “Печеніги”
Олег Вяткін
095 139 62 78
trolll_eco@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: