Тільки 19% молодих львів’ян шукають роботу через центр зайнятості

За словами експертів, лише 19% молодих львів’ян для пошуку роботи звертаються до державного центру зайнятості

Лише 19% молодих львів’ян для пошуку роботи звертаються до державного центру зайнятості. Про це повідомив Андрій Лепак, президент Iнформацiйно-правового центру “Наше право”, під час презентації соціологічного дослідження “Рівень дотримання трудових прав молоді та виконання програм із працевлаштування у Львівській області”, яка відбулася 26 грудня у Львові. Дослідження підтримала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За інформацією експерта, через Інтернет-сайти шукають роботу 81,5% опитаних, через друзів і родину – 70,7%, у друкованих виданнях – 55,4%, напряму з роботодавцями контактують 40,5%, у навчальному закладі – 16,7%, на загальних дошках оголошень – 16,7%, на біржі праці – 13,1%, через радіо й телебачення – 10%, через рекрутингові агентства – 3,6%.

Тільки 11,8% опитаних ознайомлені з міською й обласною програмами сприяння працевлаштування молоді. 84,1% респондентів такими програмами не цікавляться.

Андрій Лепак порадив Львівській міській та обласній радам ухвалювати реалістичніші програми та дати можливість громаді брати участь у їх обговоренні.

Богдан Зелений, молодший юрист ІПЦ “Наше право”, розповів, що цьогоріч двічі безрезультатно намагався зареєструватися як безробітний у Жовківському районному центрі зайнятості. “Першого разу працівниця центру сказала, що не зможе зареєструвати, бо кінець місяця й великий наплив людей. Другого разу відправила по довідки в університет, хоча попереднього разу не мала жодних зауважень”, – зазначив випускник.

На думку експертів, проблеми реалізації та захисту трудових прав молоді потребують комплексного й системного підходу. Адже, за їхніми словами, говорячи про відсутність пропозицій щодо працевлаштування молодої людини чи нібито тотальне порушення трудових прав молоді, чомусь найменше аналізують практику захисту трудових прав у судових чи правоохоронних органах, вплив молоді на розробку та виконання місцевих програм у сфері працевлаштування.

Попри те, що 57,7% безробітних прагнуть мати офіційну заробітну плату, 22,5% опитаних працедавець пропонує роботу без оформлення трудової книжки. Але лише 5% у разі порушення їх прав зверталися до суду і 1,4% – до прокуратури.

“Молодь не готова здійснювати контроль за органами влади та за виконанням місцевих програм. Молодь також не готова захищати свої права у судах”, – зазначив Андрій Лепак.

Дослідження було проведено у Львові з 24 жовтня до 7 листопада. Загалом було опитано 400 респондентів віком від 16 до 35 років. Похибка репрезентативності становить +/- 3%.

ІПЦ “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: