Влада готова залучати експертне середовище до впровадження реформ

За словами фахівців, сьогодні потрібно налагодити прямий діалог експертного середовища з владою

Для розробки й упровадження ключових реформ в Україні слід налагодити співпрацю експертного середовища з владою. Про це заявили учасники зустрічі, що відбулася 12 березня в Києві з ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” та групи експертних організацій. У ній узяли участь понад 30 представників експертних і донорських організацій, а також органів державної влади.

“За наявності численних незалежних експертних ініціатив є нагальна потреба в ясній і продуктивній координації експертних зусиль. Не менш нагальною є потреба налагодити прямий діалог експертного середовища з керівництвом Кабінету Міністрів, міністерств і відомств. Експерти з боку ЄС і США вже працюють над створення своєрідного плану Маршала для України, і для ефективності такого плану в цьому процесі повинні брати участь і українські експерти”, – наголосив виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький, якого цитує Український кризовий медіа-центр.

Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак зауважив, що уряд, який зараз упроваджує програму “100 днів – 100 кроків”, дуже зацікавлений ефективно залучити до розробки реформ українське експертне середовище. Одним з інструментів цього Остап Семерак бачить інститут урядових комітетів, передбачений оновленим регламентом Кабінету Міністрів. За його інформацією, склад чотирьох урядових комітетів уже формується.

“Через 100 днів роботи ми хочемо мати не просто готовий план реформ, а й реальні зміни, які вже відбулися. Саме тому новим регламентом ми суттєво скоротили термін проходження рішень в органах виконавчої влади. Раніше він становив 194 дні”, – сказав Остап Семерак.

Громадські й експертні організації вже працюють над розробкою пакету реформ для нового уряду. Зокрема, створено Реанімаційний пакет реформ – громадську ініціативу, яка працює з міністерствами й комітетами Верховної Ради у форматі 15 робочих груп. Один із її учасників, Максим Лациба (Український незалежний центр політичних досліджень), розповів про перші результати співпраці: “Міністр економіки Павло Шеремета своїм указом розпорядився відкрити для публічного доступу всю інформацію про державні закупівлі на урядовому порталі”.

Учасники координаційної зустрічі погодилися створити та юридично закріпити майданчик повноцінної взаємодії експертів та органів влади – як виконавчої, так і законодавчої.

Окрім експертної підтримки в розробці реформ, аналітичні центри пропонують допомогу й у реформуванні самого уряду. Анатолій Пінчук (ГО “Українська стратегія”) сказав: “Кадрове забезпечення роботи міністрів – це не персоналії, а насамперед система мотивації. Як мотивувати кваліфіковані кадри йти в уряд і забезпечити їм адекватний рівень життя без корупційних схем? Ми повинні запропонувати модель нового уряду, в якому зарплата чиновників залежатиме від валового національного продукту чи інших показників. Необхідно більш ніж удвічі скоротити чисельність персоналу. Жодна реформа не піде, доки не буде змінено сутність органів державної влади”.

Фото

Контакти:
Міжнародний фонд “Відродження”
Станіслав Лячинський
(044) 486 24 74
pr@irf.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: