Texty.org проаналізували супутникові знімки і створили інтерактивну карту руйнувань

На основі алгоритму автоматичної класифікації супутникових знімків команда аналітиків Texty.org.ua проаналізували руйнування 40 населених пунктів в Україні. Дослідження провели за підтримки «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

«Ми не мали супутникових знімків достатньої якості, які покривають усіх населені пункти, які зазнали руйнувань. Тому картина не повна, зокрема на карті відсутній Маріуполь.» — пояснюють автори проєкту.

Міста й села, які досліджували аналітики, розташовані в зоні активних бойових дій, а також на звільнених та окупованих територіях. Більшість із них — на сході й півдні країни, але для порівняння Тексти також дослідили Бородянку, Ірпінь і Бучу Київської області, Ягідне Чернігівської області та кілька населених пунктів Харківської області. 

Для створення карти дослідники проаналізували супутникові знімки, отримані впродовж весни-літа 2022 року. У Сєвєродонецьку, Лисичанську, Ізюмі, Лимані й Авдіївці цілі квартали було зруйновано ще в середині літа 2022 року. За даними дослідження, у Сєвєродонецькому районі повністю знищено смт Врубівка (близько 1000 мешканців), Ниркове, Тошківка (близько 4000 мешканців) й Новотошківське (понад 2000 мешканців). 

«Через пів року руйнування в містах і селах поблизу лінії фронту, ймовірно, ще масштабніші. Зараз ми розуміємо, що також повністю зруйновано Бахмут, Соледар.» говорять Тексти.

У населених пунктах, зокрема окупованих, але розташованих поза зоною бойових дій (станом на лютий 2023 року), масштаби руйнувань відтоді здебільшого не змінилися.

Карта, створена аналітиками, інтерактивна. Ознайомитись із нею можна на сайті Текстів:

Про’кт здійснено за підтримки «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов’язково відображають позицію уряду Швеції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: