Тендер на проведення соціологічного дослідження

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного дослідження (збору даних) в рамках оцінки ефективності ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного дослідження (збору даних) в рамках оцінки ефективності ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».

Посилення правових можливостей бідних верств населення – ініціатива, яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» у співпраці з Правовою Ініціативою Відкритого Суспільства (Будапешт) з 2009 року. Метою ініціативи є покращення доступу до первинної правової допомоги вразливих верств населення і жителів територіально віддалених громад. Завданням проекту є створення й інституційне закріплення Центрів правової інформації та консультацій в територіальних громадах України, які надають первинну правову допомогу вразливим верствам населення. Більше про діяльність ініціативи, підходи до реалізації тощо можна дізнатися  на сайті www.legalspace.org

З метою перевірки якості й динаміки успішності реалізації проектів Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» ініціює проведення дослідження. До участі в тендері запрошуються соціологічні, дослідницькі компанії/агенції України, які мають розгалужену й висококваліфіковану регіональну мережу інтерв‘юерів, можуть запропонувати й обґрунтувати методологію побудови вибірок і збору даних, згідно параметрів і вимог до дослідження, представлених нижче.

В межах дослідження заплановано проведення опитування у Волинській і Херсонській областях в населених пунктах, де працюють проекти Центрів правової інформації та консультацій і в населених пунктах (intervention sites), де не діють проекти (control sites). До вибірки увійдуть від 4-х до 8-ми населених пунктів на область. Мінімальний обсяг вибірки на 1 область становитиме 1200 респондентів.

Методологія проведення оцінки ефективності проектів передбачає, що опитування буде проводитися у Волинській області у місті Ковель і с. Ратне (пункти, де працюють проекти) і, відповідно, у відібраних 2-х населених пунктах, схожих з попередніми за соціально-демографічними характеристиками (точки контролю). У Херсонській області опитування буде проводитися у місті Скадовськ і с. Стара Збур‘ївка і Старозбур‘ївський район (до 3-х сіл) і, відповідно, у відібраних 2-х населених пунктах, схожих з попередніми за соціально-демографічними характеристиками (контрольні точки). Компанія може запропонувати і обгрунтувати вибір метод збору даних, який оптимально вирішує дослідницьке завдання (за винятком самозаповнення респондентами).

Загалом, в кожній області буде реалізовано по 3 вибірки: для опитування в населених пунктах, де діють проекти і в точках контролю має бути побудовано 2  багатоступеневі випадкові вибірки однакового розміру; 3-тя вибірка буде створена на основі існуючого списку користувачів послуг, які проживають в населених пунктах, де діють Центри (intervention sites) – респонденти будуть відбиратися з числа тих, хто звертався до Центрів правової інформації та консультацій.

Обсяг опитувальників – 10-12 сторінок (до 100 ознак).

Тендерні пропозиції, подані від компаній, мають включати такі компоненти:

1) опис досвіду компанії в проектах з моніторингу та оцінки (за наявності)

2) опис дизайну вибірки, реалізації вибірки, підходи до підвищення рівня досяжності (response rate) респондентів;

3) опис підходів до проведення внутрішнього контролю якості польового етапу і контролю якості масиву даних, підходи до зважування масиву даних

4) кошторис проекту

Проект передбачає  претест опитувальників (опитувальник надається Замовником) і передачу результатів пілотажу замовнику до початку польового етапу. Від дослідницької агенції очікується збереження польових документів і опитувальників не менше 6 місяців, та передача за запитом всієї або частини польової документації замовнику.

Контроль даних буде здійснюватися окремою дослідницькою компанією, обраною замовником. Проект має передбачати інструктаж/тренінг інтерв‘юерів та координаторів регіональних польових груп.

Вимоги до проведення дослідження можуть бути незначно змінені після обрання дослідницької компанії в результаті тендеру у разі надходження методичних та змістовних зауважень та порад від міжнародних консультантів Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Термін реалізації – 2-га половина січня: 11-го січня претест, 25-го січня початок польового етапу; 15 лютого завершення польового етапу, 5 днів на контроль даних і масиву. 1 березня передача масиву замовнику у форматі файлу SPSS і таблиць одновимірних розподілів.

Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 18 грудня 2014 року (четвер) до 18.00.

Результати розгляду тендерних пропозицій стануть відомі 17-го грудня 2014 року

Контакти: Прохання надсилати пропозиції електронною поштою на адресу halchenko@irf.ua, вказуючи у темі листа: «Пропозиція на тендер МФВ від 9 грудня 2014 року». Консультації надаються лише електронною поштою: у разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтесь за електронною адресою zhmurko@irf.ua, зазначаючи у темі листа: «Запитання щодо тендеру МФВ від 9-гогрудня 2014 року».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: