“Тайнус Агентус” Сумщини: хто постійно приховує публічну інформацію?

Бюро аналізу політики (Суми) презентувало щорічний рейтинг “Тайнус Агентус”

19 березня Бюро аналізу політики (Суми) презентувало щорічний рейтинг “Тайнус Агентус”. До нього увійшли посадовці та державні (комунальні) організації, які постійно приховують публічну інформацію від журналістів і представників неурядових організацій. Рейтинг складено в тому числі за підсумками моніторингу тендерних закупівель, який підтримала програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як розповів виконавчий директор Бюро аналізу політики Олег Очкалов, упродовж 2011-2012 років представники організації зверталися до розпорядників інформації з офіційними запитами, які здебільшого стосувалися державних закупівель палива, послуг і харчів, щодо яких були підозри в корупції. На понад 230 запитів від Бюро аналізу політики надійшло близько 80% листів із повною запитуваною інформацією, 15% відповідей посадовців виявилися формальними відписками, а у 5% випадків запити залишилися без відповіді взагалі. Посадовці також досить часто ігнорують офіційні звернення журналістів. На думку Олега Очкалова, не відповідаючи на запити (чи то відписуючись формально), посадовці фактично порушують закон “Про доступ до публічної інформації”.

Таким чином, було сформовано список посадовців і підприємств, які є найбільш “закритими” для громадськості. Безпосередньо рейтинг номінантів у списку визначали незалежні експерти – місцеві журналісти.

Переможцем проекту “Тайнус агентус” став Юрій Чмирь, голова Сумської обладміністрації. На II місці опинився Микола Король, начальник управління капітального будівництва Сумської ОДА. Третім в антирейтингу виявився Анатолій Вербовик, начальник Служби автомобільних доріг у Сумській області.

Олег Очкалов продемонстрував спеціальні грамоти із зображенням “секретного агента”, які представники Бюро пообіцяли вручити посадовцям.

Експерт також зазначив: “Деякі можновладці, на жаль, думають, що зайнявши певне крісло, вони “схопили Бога за бороду”, і не вважають за потрібне виконувати вимоги закону та ділитися інформацією. Але ж ми розуміємо, що там, де приховують інформацію, скоріш за все, щось нечисто. Тому ми, у свою чергу, будемо й надалі відслідковувати подібні випадки, оприлюднювати їх, що на мою думку, є одним із найефективніших інструментів запобігання корупції”.

Бюро аналізу політики
(0542) 610 901
bap.sumy@i.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: